Tinklalapio logotipas
Grįžti

Švietimo ir mokslo ministrė A. Pitrėnienė penktadienį lankėsi Vilniaus gimnazijose
event 2016-01-15 domain Švietimo ir mokslo ministerija

Švietimo ir mokslo ministrė A. Pitrėnienė penktadienį lankėsi Vilniaus gimnazijose

Švietimo ir mokslo ministrė Audronė Pitrėnienė penktadienį lankėsi Vilniaus „Židinio“ suaugusiųjų ir Vilniaus Antakalnio gimnazijose, kur bendravo su bendrojo ugdymo mokyklų vadovais, mokytojais ir mokiniais.

„Dirbdama bendrojo ugdymo mokyklos direktore, vadovavau ir suaugusiųjų mokyklai, todėl ši sritis man gerai žinoma, – lankydamasi Vilniaus „Židinio“ suaugusiųjų gimnazijoje kalbėjo švietimo ir mokslo ministrė. – Džiugu, kad suaugę žmonės nuspręndžia tęsti mokslus ir gauti atestą, turime jiems sudaryti palankias sąlygas ir duoti viską, kas geriausia. Žinau ne vieną pavyzdį, kai baigusieji bendrojo ugdymo mokyklas toliau sėkmingai tęsia studijas aukštosiose mokyklose.“

Lankydamasi Vilniaus Antakalnio gimnazijoje ministrė aptarė naujoves, kurios šiais metais laukia abiturientų. Jau šiemet pretenduojantieji į valstybės finansuojamas vietas aukštosiose mokyklose iš matematikos valstybinio egzamino turės būti surinkę bent 16 balų. Toks pats slenkstis galios ir kitąmet. Lietuvių kalbos ir literatūros (valstybinį – į universitetus, mokyklinį – į kolegijas) bei užsienio kalbos brandos egzaminus stojantiesiems būtina išlaikyti patenkinamu lygiu, t.y., surinkti 16 balų, jau nuo 2015 metų. Išimtis dėl matematikos egzamino ir toliau bus taikoma stojantiesiems į menų studijas – jiems laikyti matematikos brandos egzaminą nebus privaloma, tačiau būtina išlaikyti lietuvių kalbos ir literatūros bei užsienio kalbos egzaminus.

Lietuvių kalbos įskaitai temą mokinys su mokytoju turės susidaryti patys iš Vidurinio ugdymo lietuvių kalbos ir literatūros bendrosios programos ugdymo turinio – Nacionalinis egzaminų centras pateiks tik temų pavyzdžius. Įskaitos esmė ir formatas – viešasis kalbėjimas – išlieka tokie patys. Esminiai vertinimo kriterijai taip pat nesikeičia, kaip ir skiriamų taškų už visas dalis proporcijos ir suma.

Tuo tarpu užsienio kalbos įskaita nuo šių metų yra integruota į egzaminą. Kalbėjimo dalies įvertinimas sudarys ketvirtadalį viso užsienio kalbos egzamino rezultato. 

Švietimo ir mokslo ministerijos

Komunikacijos skyrius

Tel. 8 5 219 1173

El. paštas info@smm.lt