Tinklalapio logotipas
Grįžti

balsas.lt: Naujųjų metų staigmena darželiams ir mokykloms: maistas vaikams turi būti sveikesnis
event 2016-01-18 domain Švietimo informacinių technologijų centras

balsas.lt: Naujųjų metų staigmena darželiams ir mokykloms: maistas vaikams turi būti sveikesnis
Saldūs gėrimai, kakava, kompotai ir patiekalai, kurių sudėtyje pridėtinio cukraus yra daugiau kaip 5 gramai šimte gramų, ant vaikų stalo mokyklose ar darželiuose patekti jau nebegali. Maža to, konditerijos gaminiai, tokie kaip sausainiai, bandelės pyragai, kuriuose yra iš dalies hidrintų riebalų, taip pat nepageidaujami. Mat tokie riebalai didina širdies ir kraujagyslių ligų riziką ar net gali sukelti vėžį.
 
„Šių riebalų daugiausia yra saldumynuose, įvairiuose pomadiniuose saldainiuose, yra sausainiuose. Dedama į kai kurias netgi šaldytas picas, sakysime, į tokį greitą maistą. Praktiškai šitie produktai nuo 2011 metų kaip ir uždrausti maitinimui, tačiau dar apsidraudžiant, jei atsirastų kitų produktų, į kuriuos yra įdedama tų riebalų, tai dar parašyta, kad draudžiami tie produktai su iš dalies hidrintais riebalais“, - aiškina SAM Mitybos ir fizinio aktyvumo skyriaus vyr. specialistė Ieva Gudanavičienė.
 
Pasak maisto ir veterinarijos tarnybos, vien pernai patikrinta apie 88 procentai visų šalies mokyklų ir darželių. 
 
Pasirodo, vis dar pasitaiko tokių atvejų, kai mokyklose iš po prekystalio vaikams yra parduodami šokoladiniai batonėliai ar gazuoti gėrimai. Tokius skundus tarnyba gauna iš pačių tėvų, o šiems papasakoja vaikai.
 
Nuo šiol pagal naujus reikalavimus, ką vaikai valgo ugdymo įstaigose ir koks yra jų racionas, galima nesunkiai pasižiūrėti ir internete.
 
Plačiau apie žiemą – TV3 reportaže.