Tinklalapio logotipas
Grįžti

Mokiniai kviečiami į įdomius užsiėmimus gamtos mokyklose
event 2016-02-02 domain Švietimo ir mokslo ministerija

Mokiniai kviečiami į įdomius užsiėmimus gamtos mokyklose

Švietimo ir mokslo viceministrė Natalja Istomina kartu su ministerijos specialistais lankėsi Valstybinėje saugomų teritorijų tarnyboje prie Aplinkos ministerijos. Buvo aptartos galimybės bendradarbiauti, susipažinta su saugomose teritorijose esančiomis gamtos mokyklomis. Gamtos mokyklose sutarta organizuoti mokinių ugdymą.

Šiuo metu Valstybinės saugomų teritorijų tarnybos iniciatyva, pasinaudojus ES skiriamomis lėšomis, gamtos mokyklos įkurtos 5 nacionaliniuose ir regioniniuose parkuose, parengti 23 metodiniai leidiniai su edukacinėmis užduotimis, pritaikytomis aktyviam gamtos pažinimui.

Šiuo metu gamtos mokyklos veikia Varnių, Sirvėtos, Kauno marių, Žagarės, Kurtuvėnų  regioniniuose ir Aukštaitijos bei Dzūkijos nacionaliniuose parkuose.

Gamtos mokyklose sudaromos galimybės būti gamtoje, stebėti gyvūnus, augalus, gamtos reiškinius, pažinti vertybes, mokytis atsakingo elgesio su gamta. Čia sudarytos sąlygos organizuoti įvairios trukmės edukacines programas, dalyvius galima apgyvendinti. Tad mokiniai ir mokytojai į gamtos mokyklas gali išsiruošti su nakvyne, nes, tarkim, šikšnosparniai, kai kurie paukščiai stebimi naktį.

Gamtos mokyklose edukacinę veiklą gali organizuoti tiek saugomos teritorijos specialistai, tiek mokytojai, atvykę su mokiniais. Optimalus grupės dydis – iki 30.

Mokytojai, norintys organizuoti edukacinius užsiėmimus gamtos mokyklose, turi kreiptis į regioninių ar nacionalinių parkų direkcijas. Kontaktai skelbiami svetainėjehttp://www.vstt.lt.

 

Švietimo ir mokslo ministerijos

Komunikacijos skyrius

Tel. (8 5) 219 1253

El. paštas info@smm.lt