Tinklalapio logotipas
Grįžti

„Tėvų susirinkimas“ neigs priešmokyklinio ugdymo baimes: jokio sėdėjimo suoluose ir pažymių
event 2016-02-05 domain Švietimo ir mokslo ministerija

„Tėvų susirinkimas“ neigs priešmokyklinio ugdymo baimes: jokio sėdėjimo suoluose ir pažymių

Sekmadienį LRT informacinė-analitinė laida „Tėvų susirinkimas“ pažvelgs į priešmokyklinį ugdymą. Pirma klasė – iššūkis ne tik vaikams, bet ir tėvams. Ar gerai mano vaikas jausis mokykloje? Ar mokės susikaupti? Ar sugebės dirbti komandoje? O kaip seksis rašyti pirmuosius sakinius? Šie ir daugelis kitų klausimų kankina būsimo mokinio tėvus.

Geriausiai baimes padeda išsklaidyti priešmokyklinis ugdymas, kurio siekis ir yra užtikrinti kiekvieno vaiko mokyklinę brandą ir padėti jam pasirengti mokytis pradinėje mokykloje.

Nuo šių metų rugsėjo mėnesio priešmokyklinis ugdymas taps privalomas. Pedagogai neslepia – dažnai tėvai galvoja, kad prieš mokyklinis ugdymas yra užduočių pratybų sąsiuviniuose sprendimas, pirmųjų pažymių rašymas ir drausmės mokymas. Vaikas mokosi tyrinėdamas ir žaisdamas, o mokyklai bręsta pozityvumo, pasitikėjimo, džiaugsmo, smagumo aplinkoje. Svarbiausia – pažinti kiekvieną vaiką, pripažinti jo poreikius ir gebėti juos tenkinti.

„Priešmokyklinis ugdymas yra kasdienė veikla, kai vaikai net nejausdami mokosi. Jei paklaustumėte, ką šiandien išmoko, jiems būtų sunku atsakyti“, – kalbės priešmokyklinio ugdymo pedagogė.

Priešmokyklinės grupės gali veikti ne tik darželiuose. Jos sėkmingai įsilieja į mokyklų veiklą. Vilniaus karaliaus Mindaugo pagrindinėje mokykloje, kur mokosi vyresni vaikai, gerai jaučiasi ir priešmokyklinukai. Jų grupės atskirtos, vyresnieji su mažaisiais neturi jokio kontakto, o patalpos stebimos vaizdo kameromis.

Kaip atrodo priešmokyklinis ugdymas? Kokie žaidimai paruošia vaiką pradinei mokyklai? Kodėl tėvams būna labai sunku pasiimti vaikus iš priešmokyklinių grupių namo? Apie visą tai ir dar daugiau – laidoje „Tėvų susirinkimas“ per LRT, sekmadienį 17 val.

Švietimo ir mokslo ministerijos

Komunikacijos skyrius

Tel. (8 5) 219 1253

El. paštas info@smm.lt