Tinklalapio logotipas
Grįžti

Konkurse „ARTech 2016“ mokiniams duris atvers pusšimtis inžinerinių įmonių
event 2016-02-08 domain Švietimo ir mokslo ministerija

Konkurse „ARTech 2016“ mokiniams duris atvers pusšimtis inžinerinių įmonių

Norėdami padėti moksleiviams atrasti inžineriją, jos grožį, galimybes, technologijų pažangą ir inovacijas, Švietimo ir mokslo ministerija, Vilniaus Gedimino technikos universitetas (VGTU) ir Lietuvos inžinerinės pramonės asociacija (LINPRA) skelbia konkursą „ARTech 2016“.

„Nors pastaruoju metu pastebimas didesnis susidomėjimas inžinerijos specialybėmis, inžinieriai vis dar išlieka tarp tų specialistų, kurių darbo rinkoje labai trūksta. VGTU studentai turi visas galimybes pažinti inžineriją praktiškai, tačiau tam, kad jaunuolis užsinorėtų tapti inžinieriumi, svarbus švietimas jau mokyklos suole. Džiugu, kad suvieniję jėgas su verslu padėsime mokiniams visoje Lietuvoje atrasti kūrybišką inžinerijos pasaulį“, – sako VGTU rektorius Alfonsas Daniūnas.

LINPRA prezidento Gintauto Kvietkausko nuomone, labai svarbu mokinius sudominti inžinerijos profesija ir parodyti karjeros galimybes: „Organizuodami šį konkursą, turime ir labai pragmatišką tikslą – inžinerinės pramonės įmonėms padėti surasti kvalifikuotų specialistų“, –  teigia jis.

Tarptautinės mokymosi, žinių ir karjeros planavimo parodos „STUDIJOS 2016“ metu startavęs konkursas kviečia 9–12 klasių mokinius ir jų komandas lankytis inžinerinėse įmonėse, susipažinti su jų veikla iš arti, kurti video arba daryti nuotraukas ir bandyti kūrybiškai atsakyti į klausimą-konkurso temą „Su kuo man asocijuojasi inžinerija?“

Konkursas vyks atskirais etapais. Užsiregistruoti į konkursą komandos gali iki kovo 7 dienos. Vėliau dalyviai lankysis inžinerinėse įmonėse pasirinkę jas iš sąrašo arba susitarę patys. Šiuo metu konkurse dalyvauja pusšimtis Lietuvos įmonių, jų sąrašas bus nuolat atnaujinamas. Ekskursijų metu mokiniai kurs video arba 3-jų nuotraukų serijas, geriausios komandos savo darbus tobulins VGTU „LinkMenų fabrike“ vyksiančiose dirbtuvėse.

Konkurso finale nugalėtojai pasidalins puikiais prizais, tarp kurių – kelionė į Londono mokslo muziejų, viešnagė Estijos mokslo centre, ekskursija į Vilniaus kino klasterį ir dalyvavimas reklamos filmavime, POLAROID fotoaparatai bei kiti vertingi prizai. Konkurso prizinis fondas siekia 2900 eur.

Konkurso taisyklės ir registracija: www.vgtu.lt/artech  

Inžinerinė pramonė yra viena iš svarbiausių verslo ir mokslo šakų Lietuvoje. Vidutiniškai per metus šis pramonės sektorius sukuria apie 31 tūkst. naujų darbo vietų. Sparčiai vystantis inžineriniam sektoriui, augant įmonių skaičiui ir daugėjant darbo vietų, atsiranda didelis jaunų ir profesionalių specialistų poreikis.

Daugiau informacijos

Agnė Augustinaitė

Viešosios komunikacijos direkcija

Vilniaus Gedimino technikos universitetas

el. paštas agne.augustinaite@vgtu.lt

tel. (8 5) 2 51 23 96

mob. +370 656 85067