Tinklalapio logotipas
Grįžti

Bernardinai.lt: 20-metį švenčiantys skautai sezoną atidarys Ukmergėje
event 2016-02-09 domain Švietimo informacinių technologijų centras

Bernardinai.lt: 20-metį švenčiantys skautai sezoną atidarys Ukmergėje

Rudenį 20-ąjį gimtadienį paminėjusi Lietuvos skautija jau balandį paskelbs naujo sezono pradžią. Šiemet Ukmergėje jūrų skautų rengiamoje pavasario šventėje “Irklus merkt!” dalyvių lauks gausybė pramogų – ne tik plaukimas Šventosios upe, žygis po Ukmergės apylinkes, bet ir specialių užduočių vykdymas pasinaudojant išmaniųjų telefonų programėlėmis. Kitas dalyvių lauksiančias malonias staigmenas organizatoriai linkę laikyti paslaptyje. 

Kiekvieną pavasarį, balandžio mėnesį, sausumos, jūrų ir oro skautai iš visos Lietuvos atvyksta į vieną iš Lietuvos miestų, kur vyksta kasmetinė pavasario šventė. Taip simboliškai paskelbiamas naujo sezono atidarymas. Kiekvienais metais šventę organizuoja vis kito miesto skautai.

Pernai Panevėžyje vykusią pavasario šventę šiais metais vėjas atpūtė pas jūrų skautus į Ukmergę. Organizatoriai tikisi šiųmetiniame renginyje sulaukti apie 1500 dalyvių. 

Jau nuo ankstaus balandžio 23-osios ryto skautai iš visos Lietuvos susirinks Ukmergės miesto kartodrome, iš kurio didžiule eisena žygiuos į atidarymo rikiuotę. Programa žada būti itin įvairi - dalyviai atlikinės užduotis tiek sausumoje, tiek ant vandens. Skautams, suskirstytiems pagal amžiaus grupes, speciali programa numatyta visoje miesto teritorijoje. Dalyviai turės galimybę  paplaukioti Šventosios upe, išbandyti Ukmergės baseino vandenis, taip pat pažinti gražiausias miesto vietas ir apylinkes. Šių metų programa išskirtinė tuo, kad jos metu prireiks ir išmaniųjų telefonų. Naudodamiesi tam skirta programėle skautai turės vykdyti specialias užduotis, fotografuotis įvairiose Ukmergės vietose. Miesto pažinimui numatyti ir kiti malonūs siurprizai.

Lietuvos Skautija yra didžiausia skautų organizacija Lietuvoje, vienijanti apie 2500 skautų iš įvairių Lietuvos vietovių. Su šūkiu „Dievui, Tėvynei, Artimui!” skautija ugdo kūrybingą ir savimi pasitikintį žmogų, kuriam svarbi jo šalis ir jį supantys žmonės. Pavasario šventė yra puiki proga kartą metuose sukviesti tokį didelį būrį jaunų žmonių ir pažinti vis kitus Lietuvos miestus bendraminčių būryje smagiai praleidžiant laiką.

Lietuvos skautija yra Pasaulio skautų judėjimo organizacijos (angl. World Organization of the Scout Movement) nacionalinė narė. Pasaulyje yra daugiau nei 28 milijonai skautų, jie veikia 216-oje pasaulio šalių. Tai didžiausias jaunimo judėjimas pasaulyje.

Skautai ​

​​