Tinklalapio logotipas
Grįžti

„Švari kalba – švari galva“
event 2016-02-10 domain Lietuvos Respublikos lietuvių kalbos ir literatūros mokytojų sąjunga

„Švari kalba – švari galva“

Visus 5–10 klasių moksleivius kviečiame registruotis ir dalyvauti devintajame nacionaliniame moksleivių konkurse „Švari kalba – švari galva“. Jame moksleiviai ne tik pasitikrins ir kūrybiškai pritaikys lietuvių kalbos žinias, tačiau ir savo pavyzdžiu įrodys, kad mūsų tautos išskirtinumo simbolis – lietuvių kalba – patogi net ir kasdieniškiausiose situacijose, bendraujant ir dirbant informacinėmis technologijomis.

Registracija vyksta vasario 8 – kovo 4 dienomis svetainėje www.švarikalba.lt.

Šioje svetainėje toliau nurodytomis dienomis nuo 9 iki 17 val. savo mokyklos kompiuterių klasėse moksleiviai ir turės atlikti konkurso užduotis.

Nacionalinis moksleivių konkursas „Švari kalba – švari galva“ šįmet, kaip ir praėjusiais metais, vyks dviem etapais.

Pirmasis konkurso etapas organizuojamas kovo 7 – 10 d. (9–17 val.) visose mokyklose:

V kl. – kovo 7 d. (pirmadienį),

VI kl. – kovo 8 d. (antradienį),

VII kl. – kovo 8 d. (antradienį),

VIII kl. – kovo 9 d. (trečiadienį),

IX kl. – kovo 9 d. (trečiadienį),

X kl. – kovo 10 d. (ketvirtadienį).

 Pirmojo etapo dienomis skirtingų miestų ir rajonų mokyklų moksleiviams konkurso užduotis rekomenduojama atlikti skirtingu laiku, kad būtų išvengta techninių trukdžių konkurso svetainėje www.švarikalba.lt. Jų gali iškilti, jei daug dalyvių bandytų prisijungti vienu metu.

Rekomenduojamas testų sprendimo laikas:

9 val. – Varėnos, Šalčininkų, Švenčionių, Ignalinos, Visagino, Elektrėnų, Pagėgių, Birštono miestų ir rajonų mokyklos.

10 val. – Pasvalio, Molėtų, Jonavos, Širvintų, Kaišiadorių, Ukmergės, Kauno, Kėdainių, Trakų, Lazdijų miestų ir rajonų mokyklos.

11 val. – Šakių, Vilkaviškio, Marijampolės, Prienų, Skuodo, Mažeikių, Akmenės, Telšių, Šilalės, Raseinių miestų ir rajonų mokyklos.

12 val. – Kazlų Rūdos, Kalvarijos, Druskininkų, Anykščių, Utenos, Zarasų, Joniškio, Plungės, Šilutės miestų ir rajonų mokyklos.

13 val. – Kretingos, Klaipėdos, Palangos, Neringos, Kelmės, Tauragės, Jurbarko miestų ir rajonų mokyklos.

14 val. – Šiaulių, Pakruojo, Radviliškio, Biržų, Kupiškio, Rokiškio miestų ir rajonų mokyklos.

15 val. – Vilniaus, Alytaus, Panevėžio miestų ir rajonų mokyklos.

Užsienyje gyvenantiems konkurso dalyviams rekomendacijos netaikomos – užduotis jie gali atlikti visą nurodytą konkrečioms klasėms dieną nuo 9 iki 17 val. Lietuvos laiku.

Antrasis etapas numatomas kovo 21 d. Vilniuje. Vieta ir laikas bus patikslinti, visa reikalinga informacija paskelbta kovo mėnesį konkurso svetainėje www.švarikalba.lt. Vėliau tą pačią dieną numatomas baigiamasis renginys. Jame bus paskelbti ir apdovanoti nugalėtojai, pagerbti mokytojai. Apie tikslią renginio vietą ir laiką informuosime papildomai.

Į antrąjį konkurso etapą kviesime atvykti po dvidešimt geriausiai pirmajame etape pasirodžiusių penktokų, šeštokų, septintokų ir kitų klasių moksleivių.

Konkurso nugalėtojais taps teisingiausiai užduotis atlikę dalyviai. Kadangi tokių gali būti ne vienas, laimės tas, kuris atlikdamas užduotis sugaišo mažiausiai laiko. Informacija apie padarytas klaidas yra konfidenciali ir neskelbiama, žinoma tik informacinės sistemos administratoriams.

Kviečiame Jus palaikyti šią iniciatyvą ir skatinti moksleivius aktyviai registruotis ir dalyvauti nacionaliniame konkurse „Švari kalba – švari galva“.

Į visus Jūsų klausimus atsakys

konkurso „Švari kalba – švari galva“ kuratoriai

tel. +370 5 2788636

p. info@svita.lt

 Konkurso organizatoriai:

  • LR švietimo ir mokslo ministerija

  • Valstybinė lietuvių kalbos komisija

  • Kalbinių technologijų plėtojimu užsiimanti įmonė „Tilde IT“

  • Švietimo inovacijų ir technologijų asociacija

  • Ryšių su visuomene agentūra Strateginių komunikacijų centras