Tinklalapio logotipas
Grįžti

Viceministrė G.Krasauskienė: svarbiausią informaciją iš elektroninių dienynų tėvai turi gauti nemokamai
event 2016-02-23 domain Švietimo ir mokslo ministerija

Viceministrė G.Krasauskienė: svarbiausią informaciją iš elektroninių dienynų tėvai turi gauti nemokamai

Švietimo ir mokslo viceministrė Genoveita Krasauskienė susitiko su  Tamo dienyno atstovais  dėl jų paslaugų mokykloms.

„Svarbiausią informaciją - pažymius, pamokų lankomumą, namų darbų užduotis mokinių tėvai turi gauti nemokamai. Tėvai kompiuteryje, planšetėje, telefone prisijungę prie elektroninio Tamo dienyno šią informaciją sužinodavo ir toliau sužinos nemokamai. Taigi pateikiant informaciją niekas nesikeičia,“- sako viceministrė G.Krasauskienė.

Tamo dienyno atstovai informavo, kad apmokestinta tik dienyno papildomai teikiama paslauga – mobilioji programėlė. Todėl, jeigu tėvai pageidauja ja naudotis, tuomet už ją susimoka, kaip ir už papildomas paslaugas.

Švietimo ir mokslo ministerija informuoja, kad sutartis su elektroniniais dienynais sudaro pačios mokyklos. Jos sprendžia, kokio dienyno paslaugas pirkti, sutaria dėl dienyno naudojimo sąlygų, viena iš jų – paslaugos kaina

Jei sutartyje kažkas keičiama, kas neatitinka mokyklų bendruomenių susitarimų, tai sprendžiama keičiant sutartis, pasirenkant kitą teikėją. Šiuo metu mokyklos elektroninio dienyno paslaugą gali pasirinkti iš kelių teikėjų.

Elektroninio dienyno paslaugai apmokėti mokykla gali skirti mokinio krepšelyje numatytas lėšas.

Jei tėvai neturi prieigos prie elektroninio dienyno,  mokykla privalo juos informuoti kitais būdais, pvz., išspausdinti mokinių mokymosi pasiekimų suvestines ir įteikti jas tėvams.

Sprendimą, kokį dienyną – elektroninį ar popierinį - naudoti, priima pačios mokyklos. Labai svarbu, kad tam pritartų visa mokyklos bendruomenė.

Elektroninius dienynus Lietuvoje naudoja 80 proc. mokyklų.

Švietimo ir mokslo ministerijos

Komunikacijos skyrius

E.p.info@smm.lt

Tel. (8 5) 219 1253