Tinklalapio logotipas
Grįžti

Pilietinė akcija „Lietuva kviečia“: Nepriklausomybės atkūrimą švęskime kartu su užsienyje gyvenančiais tautiečiais
event 2016-02-23 domain Lietuvos vaikų ir jaunimo centras label_outline Aktualijos

Pilietinė akcija „Lietuva kviečia“: Nepriklausomybės atkūrimą švęskime kartu su užsienyje gyvenančiais tautiečiais

Didelė dalis iš Lietuvos išvykusių tautiečių Sausio 13, Vasario 16, Kovo 11, Liepos 6, kitas svarbias mūsų šaliai datas mini kartu su Lietuva – nesvarbu, ar išvyko prieš mėnesį, ar prieš dešimtmečius, planuoja grįžti į tėvynę ar savo ateitį sieja su kita šalimi. Bendrų švenčių ir susibūrimų šeimose ar bendruomenėse metu jie ypač stipriai jaučiasi esą lietuviai – vieningi ir solidarūs, – pasakoja Danijoje gyvenantys Simona Gulbinaitė ir Valdas Jencius, prisijungę prie pilietinės akcijos LIETUVA KVIEČIA.

Pilietinė akcija „Lietuva kviečia“ ragina visame pasaulyje gyvenančius tautiečius Lietuvos nepriklausomybės atkūrimą paminėti kartu. Akcijos dalyviai – moksleivių klasės, jaunuolių grupės, mokytojų ar įmonių komandos bei visi norintieji – iki kovo 8 d. kartu su išvykusiais iš Lietuvos draugais Skype konferencijose kuria bendrus sveikinimus, foto koliažus Lietuvai, 1990 m. atkūrusiai nepriklausomybę. 

Į „Lietuva kviečia“ aktyviai įsitraukė rep'o muzikos atstovai – Edenas Pocius ir grupė Grgstan sukūrė dainą, kviečiančią kartu minėti Lietuvai svarbias dienas. Dainą rasite ČIA.

Prie šios pilietinės akcijos prisideda informacinių technologijų gigantės „Mozilla“ atstovybė Lietuvoje padėsianti organizuoti konferencijas su užsienio lietuviais.

Akcijoje jau dalyvauja dešimtys ugdymo įstaigų bei verslo įmonių. Tikimasi, jog iki registracijos pabaigos (kovo 8 d.), dalyvių skaičius išaugs keletą kartų. 

Kovo 8–10 d. finalinių „Lietuva kviečia“ renginių metu, Lietuvos vaikų ir jaunimo centre (Konstitucijos pr. 25, Vilniuje) vyks:

Sveikinimų peržiūra ir virtualūs pokalbiai su jų dalyviais. Taip pat vyks susitikimai su Suomijos, Danijos, Norvegijos lietuvių jaunimo sąjungų, kitų užsienio lietuvių bendruomenių nariais.

Kartu su Jono Meko fondu LVJC įkurtoje mobilioje kino galerijoje taip pat bus rodomi J. Meko filmuoti kino kadrai apie tai, kaip 1990 m. pasaulio žiniasklaida reagavo į Lietuvos nepriklausomybės atkūrimą. 

Prie pilietinės akcijos „Lietuva kviečia“ dar norintys prisijungti asmenys savo sveikinimus Lietuvai Nepriklausomybės atkūrimo proga – foto koliažą su-sveikinimo tekstu – turėtų atsiųsti el. paštu lithuaniacalling@lvjc.lt iki kovo 8 dienos. 

Pilietinę akciją „Lietuva kviečia“ organizuoja Lietuvos vaikų ir jaunimo centras. 

Akciją palaiko „Mozilla“ atstovybė Lietuvoje, Švietimo ir mokslo ministerija, neformaliojo švietimo asociacija „Jaunimo akademija.

Daugiau informacijos:

„Lietuva kviečia“ daina  (Nuorodos adresas: https://www.youtube.com/watch?v=4A1vf8vc_Jo)

Daugiau apie Lietuva kviečia – ČIA​ (Nuorodos adresas:  http://lvjc.lt/projektas/lietuva-kviecia/)

Audrius Laurutis, Lietuvos vaikų ir jaunimo centro projektų vadovas

Konstitucijos pr. 25, LT-08105 Vilnius

El. p. audrius.l@lvjc.lt, lithuaniacalling@lvjc.lt

Tel.nr. +370 5 272 5331  

www.lvjc.lt