Tinklalapio logotipas
Grįžti

Būsimų pedagogų studijoms – tikslinis finansavimas
event 2016-02-25 domain Švietimo ir mokslo ministerija

Būsimų pedagogų studijoms – tikslinis finansavimas
 

Siekiant užtikrinti efektyvų valstybės lėšų naudojimą ir reikalingų specialistų rengimą, būsimųjų pedagogų studijoms šiemet skiriamas tikslinis finansavimas. Tikslinės vietos pedagoginėms studijoms bus skiriamas savivaldybėms konkrečiai pagrindus mokytojų poreikį šalies mokyklose.

„Tikslinis studijų finansavimas pedagoginėms studijoms skiriamas siekiant, kad būtų tikslingai rengiami tokių specialybių mokytojai, kurių trūksta Lietuvos mokykloms. Valstybė finansuos studijas konkrečių dalykų pedagogams, kurių realų ir pagrįstą poreikį deklaruos savivaldybės“, – sako švietimo ir mokslo viceministras Rolandas Zuoza.

Švietimo ir mokslo ministerija kreipėsi į universitetus ir kolegijas kviesdama teikti paraiškas tiksliniam studijų finansavimui iki kovo 21 d. Tikslines studijų vietas galės gauti aukštosios mokyklos, pasirašiusios ketinimų bendradarbiauti protokolus su savivaldybėmis, deklaravusiomis konkrečių dalykų pedagogų poreikį. Tikslinę studijų vietą gavęs būsimasis pedagogas įsipareigos po studijų trejus metus atidirbti, o savivaldybė – jį įdarbinti pagal įgytą specialybę.

Tikslinis finansavimas leidžia rengti specialistus, kurių reikia darbo vietoms. Tikslines vietas gali gauti ne tik pirmakursiai, studijas baigsiantys po ketverių metų, bet ir būsimieji absolventai – jeigu konkretaus specialisto mokyklai reikia jau artimiausiu metu.

Bendras finansavimas pedagoginėms studijoms išlieka stabilus, dalis 2016 m. priėmimui numatomų lėšų kaip ir anksčiau bus skiriama per studijų krepšelius, kita dalis – per tikslinį studijų finansavimą. Iš pedagoginėms studijoms preliminariai numatomų 320 vietų apie 120 vietų planuojama skirti tiksliniu būdu. Realus tikslinių vietų skaičius priklausys nuo aukštųjų mokyklų aktyvumo ir savivaldybių deklaruoto pedagogų poreikio.

„Taip pat kviečiame visas savivaldybes pasinaudoti kai kurių savivaldybių jau naudojama gerąja patirtimi ir pritraukti jaunuolius po studijų grįžti dirbti į gimtąsias vietas skiriant būsimiems reikalingų kvalifikacijų specialistams stipendijas“, – pabrėžia viceministras R. Zuoza. 

Švietimo ir mokslo ministerijos

Komunikacijos skyrius

El. paštas info@smm.lt

Tel. +370 5 219 1130