Tinklalapio logotipas
Grįžti

Ministrė A. Pitrėnienė susitiks su švietimo profesinių sąjungų atstovais
event 2016-02-29 domain Švietimo ir mokslo ministerija

Ministrė A. Pitrėnienė susitiks su švietimo profesinių sąjungų atstovais
 

​Švietimo ir mokslo ministrė Audronė Pitrėnienė pirmadienį susitiks su švietimo profesinių sąjungų atstovais. Susitikimas vyks 15 val. Švietimo ir mokslo ministerijoje. Jo metu bus tęsiamos nuo praėjusių metų gruodžio Vyriausybėje vykusios derybos dėl švietimo profesinių sąjungų iškeltų reikalavimų ir neterminuoto pedagogų streiko nutraukimo.

Švietimo ir mokslo ministrė A. Pitrėnienė į darbą grįžo dar ne visai pasveikusi. Ji nutraukė nedarbingumo pažymėjimą po to, kai praėjusią savaitę premjeras A. Butkevičius pavedė ministrei toliau derėtis su streikuojančiais pedagogais. 

Derybos su pedagogų profesinėmis sąjungomis Vyriausybėje vyko nuo 2015 m. gruodžio 28 d., joms vadovavo Vyriausybės vicekancleris Rimantas Vaitkus. Nuo to laiko įvyko šeši susitikimai, tačiau bendras susitarimas nebuvo pasiektas. Švietimo profesinės sąjungos reikalavo panaikinti pedagogų darbo užmokesčio koeficientų „žirkles“ nuo 2016 m. rugsėjo – tam reikėtų 19,1 mln. eurų.

Šių metų sausio mėnesį Švietimo ir mokslo ministerija parengė Pedagoginių darbuotojų darbo užmokesčio didinimo gaires, kuriose numatytas mokytojų atlyginimų didinimas per trejus metus. Visų pedagoginių darbuotojų atlyginimai nuo 2016 m. rugsėjo 1 d. didėtų vidutiniškai 1,5 proc., o ikimokyklinio ir priešmokyklinio ugdymo pedagogų – 6,5 proc. Tai leistų pasiekti pedagogų atlyginimų koeficientų vidurkio ribą. Toks pats mokytojų darbo užmokesčio koeficientų didinimas iki vidurkio ribos nuo 2016 m. rugsėjo 1 d. numatytas ir ministerijos parengtoje Pedagoginių darbuotojų darbo užmokesčio didinimo programoje. Švietimo ir mokslo ministerija iš savo asignavimų skirs tam reikalingas lėšas – iki 5 mln. eurų.

Vasario 23 d. posėdžiavusi Valdančiosios koalicijos partijų politinė taryba nusprendė, kad 2016 m. biudžetas nebus perskirstomas, o mokytojų atlyginimams didinti nuo 2016 m. rugsėjo 1 d. bus skiriamos tik Švietimo ir mokslo ministerijos surastos lėšos – iki 5 mln. eurų. Politinė taryba taip pat sutarė, kad Vyriausybė įgyvendins 3 metų pedagogų atlyginimų didinimo programą, o tarnybinių koeficientų riba iki maksimalios, naikinant darbo užmokesčio koeficientų „žirkles“, bus pakelta nuo 2017 m. sausio 1 d.

Vasario 24 d. Vyriausybėje vykusių derybų metu švietimo profesinės sąjungos sumažino savo reikalavimus: jos sutiktų,  kad mokytojų algų padidinimui nuo šio rugsėjo papildomai būtų skiriama ne 19,1 mln. eurų, o 12,8 mln. eurų. Tai leistų 5 proc. padidinti užmokestį visiems pedagogams.

Savivaldybių pateiktais duomenimis, praėjusį penktadienį (vasario 26 d.) streikavo 166 švietimo įstaigos, streike dalyvavo per 4 tūkst. pedagogų.

Švietimo profesinės sąjungos streiką paskelbė vasario 22 d. Tuomet streikavo 233 švietimo įstaigos ir daugiau kaip 6 tūkst. pedagogų.

Iš viso Lietuvoje veikia daugiau kaip 2300 švietimo įstaigų. Iš jų 1200 bendrojo ugdymo mokyklų, daugiau kaip 700  ikimokyklinio ugdymo įstaigų, 360 neformaliojo ugdymo įstaigų. 

Švietimo ir mokslo ministerijos

Komunikacijos skyrius

Tel. (8 5) 219 1253

El. paštas info@smm.lt