Tinklalapio logotipas
Grįžti

Ministrė A. Pitrėnienė: dėl mokytojų atlyginimų didinimo nenukentės nei studentai, nei mokiniai
event 2016-03-01 domain Švietimo ir mokslo ministerija

Ministrė A. Pitrėnienė: dėl mokytojų atlyginimų didinimo nenukentės nei studentai, nei mokiniai

Švietimo ir mokslo ministrė Audronė Pitrėnienė teigia, kad pedagogų darbo užmokesčio padidinimui nuo 2016 m. rugsėjo 1 d. reikalingos lėšos - 6 mln. eurų - bus skirti peržiūrint visą ministerijos biudžetą. 

„Ieškosime šių lėšų iš ministerijai skirtų asignavimų. Dėl mokytojų algų padidinimo nenukentės nei studentai, nei mokiniai, tai tikrai nepalies ministerijos skirto finansavimo kompensuoti už mokslą gerai besimokantiems studentams, stipendijų ar studijų kokybės gerinimo“, - pažymi švietimo ir mokslo ministrė A. Pitrėnienė.

Pirmadienį Švietimo ir mokslo ministerijoje vykusiose derybose su švietimo profesinėmis sąjungomis sutarta, kad ministerija mokytojų atlyginimų padidinimui skirs 6 mln. eurų, likusią sumą, reikalingą dar šiemet padidinti mokytojų atlyginimus 5 proc. - beveik 7 mln. eurų - prašoma skirti Vyriausybę. 

Radus visą švietimo profesinių sąjungų dabartiniams reikalavimams tenkinti reikalingą 12,8 mln. eurų sumą,  profesinės sąjungos įsipareigojo laikinai sustabdyti neterminuotą streiką.

Antradienį su premjeru Algirdu Butkevičiumi susitikusi ministrė sako, kad Vyriausybės vadovas nusiteikęs ieškoti švietimui papildomų 7 mln. eurų, reikalingų streikuojančių mokytojų reikalavimams patenkinti. Trečiadienį numatytas švietimo ir mokslo ministrės A. Pitrėnienės ir švietimo profesinių sąjungų susitikimas su premjeru A. Butkevičiumi ir finansų ministru R. Šadžiumi. 

Švietimo ir mokslo ministerijos

Komunikacijos skyrius

Tel. (8 5) 2191173

E.p.info@smm.lt