Tinklalapio logotipas
Grįžti

Mokiniams ir jų tėvams – profesinio konsultavimo pamokos
event 2016-03-03 domain Švietimo informacinių technologijų centras

Mokiniams ir jų tėvams – profesinio konsultavimo pamokos

Šalies Jaunimo darbo centrai kiekvieną pavasarį kviečia mokinius aktyviai dalyvauti renginių akcijoje „Planuok karjerą atsakingai“, kurios tikslas – orientuoti jaunuolius įgyti paklausias profesijas, supažindinti su situacija darbo rinkoje ir skatinti planuoti savo karjerą. Šių metų akcijos naujovės – JDC svetainėje bus skelbiama naujienų rubrika „Sėkmės istorijos herojus“, konsultantai pristatys „Euroguidance“ projekto metu sukurtą edukacinių priemonių rinkinį ir dauguma jaunimo darbo centrų profesinio orientavimo konsultacijas teiks mokinių tėvams.

Švietimo įstaigų vadovams ir pedagogams kiekvienais metais pristatomi „Įsidarbinimo galimybių barometrai“. Pirmą kartą šiais metais Biržų, Telšių, Visagino, Kauno, Utenos, Alytaus, Plungės bei Marijampolės mokinių tėvai informaciniuose susirinkimuose bus supažindinami su jaunimo situacija darbo rinkoje, profesijų žemėlapiu ir paklausiomis profesijomis, siekiant efektyvesnio jų vaikų profesinio ugdymo.

Jaunimo darbo centrų darbuotojai bendrojo ugdymo ir profesinių mokyklų mokiniams pristatys karjeros planavimo žingsnius, profesinio mokslo perspektyvas, studentams – mokymosi visą gyvenimą koncepciją, bendrųjų kompetencijų svarbą darbo rinkoje, galimybes ir būdus įgyti pirmąją darbo patirtį.

Organizuojamų renginių metu jaunuoliai turės galimybę atlikti praktines profesinio orientavimo užduotis – asmenybės, profesinio kryptingumo testus ir išbandyti metodines priemones „Mano karjeros kelias“ bei „Profesijų labirintas“.

Pernai net 16,8 tūkst. jaunuolių dalyvavo akcijos „Planuok karjerą atsakingai“ renginiuose ir buvo supažindinti su profesijomis, kurių pageidauja darbdaviai, sužinojo apie karjeros galimybes bei priėmė informacija grįstus sprendimus renkantis profesiją.

Moksleivius, ieškančius savo karjeros kelio, dažniausiai įkvepia geri pavyzdžiai, todėl akcijos metu sėkmingų jaunuolių istorijas bus galima išgirsti ne tik Jaunimo darbo centrų organizuojamuose renginiuose, bet ir perskaityti naujoje rubrikoje „Sėkmės istorijos herojus“. 

Kviečiame jaunuolius, teisingai pasirinkusius profesiją, radusius tinkamą darbą ar įkūrusius verslą, pasidalinti gerąja patirtimi ir įkvėpti tūkstančius moksleivių, vis dar planuojančių savo karjeros kelią.

Sėkmės istorijas siųskite el. paštu monika.rimdziute@ldb.lt.   

Telšių teritorinės darbo biržos Jaunimo darbo centras jau pradėjo akciją „Planuok karjerą atsakingai“ – kartu su Mažeikių rajono administracijos Švietimo skyriumi organizavo aukštųjų ir profesinių mokyklų mugę „Karjeros avilys 2016“.

Mažeikių rajono moksleiviai parodoje susipažino su Lietuvos aukštųjų mokyklų siūlomomis specialybėmis, studijų sąlygomis ir profesinių mokyklų reikalingiausiomis profesijomis bei amatais. Renginyje dalyvavo beveik 30 mokymo įstaigų, kurios prisistatė scenoje ir stenduose, dalyvavo paskaitose, diskusijose bei debatuose.

Jaunimo darbo centro specialistai padėjo jaunuoliams atlikti profesinio kryptingumo nustatymo testus ir išsiaiškinti, kokia profesija jiems tinkamiausia. 

nformacija apie vykstančius renginius: www.ldb.lt/jaunimui.

Lietuvos darbo biržos Komunikacijos skyrius, tel. (8 5) 236 0799.