Tinklalapio logotipas
Grįžti

„Tėvų susirinkimas“ kalbės apie patyčias mokykloje: kaip užkirsti joms kelią?
event 2016-03-04 domain Švietimo ir mokslo ministerija

„Tėvų susirinkimas“ kalbės apie patyčias mokykloje: kaip užkirsti joms kelią?
Jau šį sekmadienį informacinėje-analitinėje LRT laidoje „Tėvų susirinkimas“ bus kalbama apie patyčias. Tai viena opiausių šių dienų problemų mokykloje, dėl kurios nukenčia tiek mokiniai, tiek mokytojai, tiek tėvai.

Kas kaltas dėl patyčių? Ar galima joms užkirsti kelią? Ką daryti tėvams, sužinojus, jog iš jų vaikų yra tyčiojamasi? Kaip patyčių problemą spręsti mokytojams? Kaip elgtis vaikams, pamačius patyčias mokykloje? Ką daryti, jei mokykloje pats patiri patyčias?

„Tėvų susirinkimo“ žiūrovai bus supažindinti su pasaulyje pripažinta Olweus programa. Šios programos tikslas – mokyti visą mokyklos personalą atpažinti, pastebėti patyčias ir tinkamai į jas reaguoti. Šią programą Lietuvoje įgyvendina daug mokyklų.

Patyčios yra tyčinis, kartais net kas dieną besikartojantis veiksmas. Skriaudėjas supranta, kad savo veiksmais skaudina kitą ir daro tai sąmoningai. Kas kaltas dėl to? Gal paprasčiausia būtų kaltinti tik skriaudėjus?

Laidoje pasisakys ir pagalbos tarnybos vaikams ir paaugliams „Vaikų linija“ savanorių mokytoja. Psichologė aptars tėvų vaidmenį mokykloje atsiradus patyčioms, priežastis, kodėl vieni vaikai yra linkę tyčiotis iš kitų, kaip ši nemaloni patirtis atsiliepia suaugus.

LRT laidoje taip pat kalbama apie elektronines patyčias. Užkirsti kelią  joms yra labai sunku – dažnai pričiupti skriaudėją reikia didelių pastangų. Vieša erdvė vis dažniau tampa minų lauku, kurio neišvengia daugelis vaikų, o pabėgti nuo piktų replikų tampa beveik neįmanoma.

Ar galėtų pasaulyje egzistuoti mokykla be patyčių, pašaipų, žeidžiančių pravardžių? Mokykloje, kurioje mokiniai, mokytojai gražiai sutartų, gerbtų vienas kitą? O gal tai tik svajonė, kuriai nelemta išsipildyti?

Apie patyčių problemą – jau sekmadienį, 17 val. Laidoje „Tėvų susirinkimas“ tik per LRT. 

Švietimo ir mokslo ministerijos

Komunikacijos skyrius

Tel. (8 5) 219 1235

El. paštas info@smm.lt