Tinklalapio logotipas
Grįžti

Globalus švietimas - darnaus pasaulio vystymui
event 2016-03-07 domain Švietimo informacinių technologijų centras

Globalus švietimas - darnaus pasaulio vystymui

2016 m. vasario 23-25 d. Šiaulių Didždvario gimnazijos komanda jau antrą kartą dalyvavo organizacijos „Qdowa” rengiamame seminare - konferencijoje tema „Locally=Globally”, Kudova Zdroj (Lenkija). Pagrindinis mokymų tikslas - globalaus švietimo problematikos aptarimas, iššūkiai ir patirtis siekiant integruoti globalaus švietimo temas į formalųjį ir neformalųjį ugdymą.

Seminaro dalyviai pristatė savo organizacijų patirtį globalaus švietimo srityje, veiklas vykdytas nuo pirmojo susitikimo - praktinius užsiėmimus, diskusijas, konferencijas, kitus renginius.

Lektorius iš Kenijos Patrick Kimani pristatė paramos Afrikos šalių vystymui pliusus ir minusus, pasakojo, kokie paramos būdai duoda rezultatų, o kokie tik gilina korupciją ir skurdžiausiųjų atskirtį. Aptartos ekologinės problemos, vaizdžiai pristatyta žmonių ūkinės veiklos įtaka Žemės ateičiai ir jau dabar stebimi pokyčiai.  Daug dėmesio skirta aktualiausiai šių dienų problemai - kariniam konfliktui Sirijoje. Trejus metus Sirijoje dirbęs Čekų diplomatas Petr Toma analizavo Islamo valstybės struktūrą, susikūrimo prielaidas, konflikte dalyvaujančių šalių įtaką konflikto eigai, pasekmes Europos šalims. Žurnalistų asociacijos atstovas Jan Dabkowski vedė praktinius užsiėmimus „Kaip slopinti rasizmo, diskriminacijos, ksenofobijos ir kitas neapykantos kurstymo apraiškas virtualioje erdvėje“.  Seminaro dalyviai, kartu su organizacijos „Qdowa“ vadove, žmogaus teisių srities specialiste Ania Chelminska, kūrė planus, kaip savo organizacijose toliau įgyvendins veiklas, susijusias su aktualiausiomis globalaus švietimo sritimis.

Surengta ir išvyka į Nachod (Čekija) organizacijos „Decko“ bendruomenės laisvalaikio centrą, kuriame jau ne pirmus metus savanorišką tarnybą (pagal Europos savanorių tarnybos (EST) programą Erasmus+) atlieka šiauliečiai. Šiuo metu Šiaulių Didždvario gimnazija, kaip EST organizacija, į Čekiją savanoriauti yra išsiuntusi šiaulietę Indrę Šležaitę.

Tarptautinėje konferencijoje žinias globalaus švietimo srityje gilino dalyviai iš Čekijos, Lenkijos, Lietuvos, Rumunijos, Ukrainos. 

Pagarbiai,

Rasa Zvilnaitė

Neformalaus ugdymo mokytoja

Šiaulių Didždvario gimnazija