Tinklalapio logotipas
Grįžti

alfa.lt: ŠMM: neformaliojo švietimo krepšelio finansavimas nenutraukiamas
event 2016-03-16 domain Švietimo informacinių technologijų centras

alfa.lt: ŠMM: neformaliojo švietimo krepšelio finansavimas nenutraukiamas
Neformaliojo švietimo krepšelis bus finansuojamas nepertraukiamai, nenukentės nei mokiniai, nei neformaliojo švietimo paslaugų teikėjai, teigia Švietimo ir mokslo ministerija, reaguodama į žiniasklaidoje paskleistą informaciją.
 
Švietimo ir mokslo ministrė Audronė Pitrėnienė teigia, kad dėl pedagogų atlyginimų kėlimui skirtų lėšų kilęs triukšmas verčia manyti, kad kažkas nori įnešti nestabilumo į švietimo sistemą.
 
„Pirmiausia kurstė studentus, kad lėšos bus paimtos iš jiems skirtų stipendijų, tada – aukštąsias mokyklas, o kai buvo pasakyta, kad nenukentės nei studentai, nei dėstytojai, pradėjo kiršinti bendrojo ugdymo sektorių, apeliuoti į mokinius.
 
 Susidaro įspūdis, kad tie, kurie kritikavo ministrą ir ministeriją, kartodami, kad ministerija iš savų asignavimų neranda ar net nenori rasti lėšų mokytojų algoms, turbūt apskritai nenorėjo, kad pedagogų atlyginimai būtų didinami. O dabar, kai sprendimas surastas, vėl kelia triukšmą. Jiems nerūpi nei vaikai, nei neformaliojo švietimo teikėjai, nei švietimo sistema bei jos stabilumas – jų tikslai visi kiti“, – sako ministrė A. Pitrėnienė.
 
Pernai įvestas neformaliojo švietimo krepšelis mokinio pasirinktai veiklai po pamokų 2015 m. buvo finansuojamas valstybės lėšomis. Tačiau tai gali būti ne vienintelis lėšų šaltinis, todėl 2016 m. planuojama panaudoti ES fondų lėšas. Tikimasi, kad tai leistų išplėsti vaikų neformaliojo švietimo galimybes.

Tad 2016 m. neformaliojo švietimo krepšelis dalinai finansuojamas valstybės, dalinai – ES fondų.
 
ŠMM yra parengusi projektą dėl struktūrinių fondų lėšų panaudojimo NVŠ krepšeliui finansuoti, šiuo metu projektas derinamas su Finansų ministerija.
 
Jokios įtakos finansavimo šaltinis mokiniui, pasirinkusiam neformaliojo švietimo veiklą, galimas lėšų šaltinio pakeitimas neturės. Liks ta pati rekomenduojama krepšelio suma.