Tinklalapio logotipas
Grįžti

Moksleiviai kviečiami išbandyti jėgas nacionaliniame teisinių žinių konkurse
event 2016-03-16 domain Švietimo ir mokslo ministerija

Moksleiviai kviečiami išbandyti jėgas nacionaliniame teisinių žinių konkurse

 Šiandien pradedama teisinio švietimo iniciatyva – pirmoji Nacionalinė teisinių žinių olimpiada. Pagrindinis iniciatyvos tikslas – ugdyti Lietuvos jaunimo teisinį sąmoningumą ir supratimą apie teisinę valstybę, teisinę kultūrą.

Vis dar manoma, kad „teisė“ reiškia teisę tylėti, nusikaltėlių baudimą, persekiojimą ir panašius kasdienybėje retai sutinkamus dalykus. Tačiau teisė – mūsų kasdienybė. Asmens duomenų apsauga ir asmeninės informacijos atskleidimas socialiniuose tinkluose, teisė į atvaizdą, įžeidžiantys komentarai internete ir kaip nuo jų apsisaugoti, galimybės įsidarbinti ir daugelis kitų klausimų – visa tai ir daug daugiau talpina teisės sąvoka. 

Pasak olimpiados iniciatorių atstovės – Mykolo Romerio universiteto Teisės fakulteto dekanės profesorės Lyros Jakulevičienės, olimpiados šūkis „Teisė kiekvienam“ pasirinktas neatsitiktinai: „Teisė šiandieninėje visuomenėje yra labai paklausi ne tik dėl to, kad ji – universali, tinkanti ir verslui vykdyti ir politikoje dalyvauti, ir, be abejo, dirbti klasikinį teisinį darbą. Teisė – ne tik profesija, bet ir bendrosios žinios, būtinos kiekvienam valstybės gyventojui“. L. Jakulevičienės teigimu, papildoma pažintis su teise yra labai svarbus veiksnys ugdant jaunų žmonių pilietiškumą. Dar 2014 m. „Baltijos tyrimų“ duomenimis net 83 proc. Lietuvos gyventojų buvo įsitikinę, kad teisės įvadas turėtų būti dėstomas mokyklose ir gimnazijose.

„Didžiuodamiesi savo ilgomis teisinės savivokos tradicijomis, turime jas puoselėti ir rūpintis, kad ir šiandien mokiniai turėtų kuo daugiau galimybių ugdyti savo supratimą apie teisinę valstybę ir teisinę kultūrą, įgytų žinių apie jaunimui aktualias ir pritaikomas teisės sritis. Ši iniciatyva yra puikus būdas tai daryti mokiniams patrauklia forma“, - sako Švietimo ir mokslo ministrė Audronė Pitrėnienė.

Olimpiados nugalėtojų laukia vertingi prizai: teisės studijų stipendija, įsteigta advokatų kontoros Eversheds Saladžius, kelionė į Europos parlamentą (steigėjas –Europos Parlamento narys A. Guoga), interaktyvios karjeros dienos privačioje bendrovėje (Pricewaterhouse Coopers), tarptautinės vasaros mokyklos ir kt.

Olimpiadą rengia Lietuvos Respublikos teisingumo ministerija, Mykolo Romerio universitetas ir Lietuvos teisininkų draugija. Iniciatyvos partneriai: Lietuvos Respublikos Švietimo ir mokslo ministerija, Generalinė prokuratūra, Lietuvos Advokatūra, Lietuvos Aukščiausiasis teismas, Lietuvos Antstolių rūmai, Lietuvos Notarų rūmai, Nacionalinė teismų administracija, Europos Parlamento narys A. Guoga, Eversheds Saladžius, Pricewaterhouse Coopers, Transparency International. Informacinis partneris: DELFI.

Kviečiame mokyklas ir klases registruotis į teisinių žinių olimpiadą: www.teisekiekvienam.lt .

Daugiau apie olimpiadą:

Nacionalinė teisinių žinių olimpiada vyks dviem turais. Prieš olimpiadą bus vykdoma apklausa, siekiant nustatyti mokiniams aktualias teisės sritis, su kuriomis jie dažniausiai susiduria kasdienybėje. Pirmasis etapas vyks Lietuvos mokyklose bei gimnazijose. Jo metu mokiniai laikys parengtus testus. 300 geriausiai testą išlaikiusių moksleivių pateks į finalinį etapą. Finalinio etapo dalyviai susitiks su teisinių profesijų atstovais (advokatais, teisėjais, prokurorais ir kt.) ir pagilins savo teisines žinias. Siekiama, kad Nacionalinė teisinių žinių olimpiada taptų nuolatine MRU ir partnerių iniciatyva, kurioje aktyviai dalyvaus ir teisines žinias gilins ne tik jaunimas, bet ir visi Lietuvos gyventojai.

 

Švietimo ir mokslo ministerijos

Komunikacijos skyrius

Tel. (8 5) 219 1200

El. paštas info@smm.lt