Tinklalapio logotipas
Grįžti

Laidoje „Tėvų susirinkimas“ – apie išmaniąsias technologijas per pamokas ir vaikui draugišką internetą
event 2016-03-18 domain Švietimo ir mokslo ministerija

Laidoje „Tėvų susirinkimas“ – apie išmaniąsias technologijas per pamokas ir vaikui draugišką internetą

Informacinėje-analitinėje LRT laidoje „Tėvų susirinkimas“ šį kartą kalbėsime apie IT pritaikymą mokymuisi. Kaip vaikų prisirišimą prie kompiuterių išnaudoti geram? Kaip IT paįvairina pamokas? Ką turėtų žinoti tėvai apie išmaniųjų technologijų naudojimą mokymuisi?

Ugdymo specialistai įsitikinę, kad tuomet, kai tradiciniai mokymo būdai ir priemonės nebeįstengia konkuruoti su mokinių taip pamėgtais kompiuteriais, reikia, kad vaikai juos naudotų mokymuisi. Skaitmeninės mokymo priemonės ugdo vaikų savarankiškumą, skatina ieškojimo ir atradimo džiaugsmą. Ir tai tik keli naudingi dalykai, ką mokiniams gali suteikti išmaniosios technologijos.

Pedagogas mokomąją medžiagą gali išdėstyti į pagalbą pasitelkęs interaktyvius įrankius. Sausą, o kartais nuobodžią medžiagą jis paįvairina garso, vaizdo medžiaga, nuorodomis, kurių turinys prieinamas ir sergančiam vaikui iš namų.

Šiaulių rajono Kuršėnų Lauryno Ivinskio gimnazija gali pasigirti pamokomis, kurios būtų puikus pavyzdys ne vienai mokyklai. Gimnazijoje dirbanti anglų kalbos mokytoja ekspertė Tatjana Kriliuvienė vadinama viena novatoriškiausių Lietuvos pedagogių. Ir šis titulas jai priklauso ne veltui. Švietimo forumuose visame pasaulyje dalyvaujanti specialistė, kaip pasinaudoti informacinėmis technologijomis per pamokas, konsultuoja pedagogus iš viso pasaulio.

Laidos „Tėvų susirinkimas“ žiūrovai išvys, kaip pamokas veda aukščiausią pedagogų apdovanojimą – Metų mokytojos premiją – pelniusi mokytoja, kaip jai pavyksta sujungti išmaniąsias technologijas ir anglų kalbos pamokas.

Nepamirštos ir problemos, su kuriomis vaikai susiduria naršydami internete. Tėvai galės susipažinti su „Draugiško interneto“ programa, kuria siekiama atkreipti visuomenės dėmesį į  žalingą ir nelegalią informaciją internete. Programos vadovė pasidalins patarimais, padėsiančiais užtikrinti jūsų vaikui saugų internetą.

Visa tai bus aptariama švietimo aktualijų laidoje „Tėvų susirinkimas“ jau šį sekmadienį, 17 val. per LRT.