Tinklalapio logotipas
Grįžti

15min.lt: „Išmanioji diena“ jau trečius metus iš eilės kviečia paragauti mokslo vaisių
event 2016-03-23 domain Švietimo informacinių technologijų centras label_outline Spaudos apžvalga

15min.lt: „Išmanioji diena“ jau trečius metus iš eilės kviečia paragauti mokslo vaisių
Sugrįžta jau trečius metus vyksiantis nemokamas konkursas „Išmanioji diena“! Mokslo populiarinimu misija apsiginklavusio konkurso komanda šiais metais kovo 30-31 dienomis 9-12 klasių moksleiviams pažers naujų, dar įdomesnių bei galvą priverčiančių pasukti klausimų rinkinį.
 
Nuo 2014 metų vykdomas konkursas „Išmanioji diena“ – pirmasis tokio pobūdžio Lietuvoje! Tai tarpdisciplininis, internete vykstantis, konkursas, pareikalausiantis iš mokinių ne enciklopedinių žinių, o gebėjimo mąstyti ir, naudojantis mokykloje įgytomis žiniomis, išmaniai spręsti pateiktas problemas.
 
„Išmanioji Diena“ bėga nuo pasenusio žinių patikrinimo konkurso formato ir skatina moksleivius domėtis STEM (tiksliaisiais bei technologiniais) mokslais, pajusti atradimo džiaugsmą.
 
Vienas iš pagrindinių konkurso pranašumų yra tai, jog moksleiviai sprendžia užduotis iš 6 mokslų kategorijų: matematikos, informatikos, fizikos, chemijos, biologijos ir ekonomikos. Šiuo atveju mokinys ne tik rungtyniauja su kitais mokiniais, bet ir palygina skirtinguose pamokose sukauptas žinias bei gebėjimus.
 
Po konkurso sistemoje dalyvis galės matyti savo surinktus taškus, teisingus ir klaidingus atsakymus, palyginti savo surinktus taškus su mokyklos, rajono, miesto ar net visos Lietuvos vidurkiais.
 
„Išmanioji diena“ neapsiriboja vien tiek mokiniais. Kovo 31 dieną pasirodys elektroninė knyga – vadovėlis mokytojams „Išmanusis mokytojas“. Leidinyje bus pristatyti geriausi bei kokybiškiausi elektroniniai sprendimai, padėsiantys paįvairinti kiekvieną pamoką bei gidai, kaip šiais sprendimais naudotis.
 
Vienintelė sąlyga mokytojams, norintiems prisijungti prie „Išmaniųjų mokytojų“ rato – užsiregistruoti adresu ismaniojidiena.lt.
 
Atsakymai į dažniausiai užduodamus klausimus:
KAS GALI DALYVAUTI? Visi 9-12 klasių moksleiviai.
KUR REGISTRUOTIS? http://ismaniojidiena.lt
KADA VYKS KONKURSAS? Kovo 30 (9-10 klasės) ir 31 (11-12 klasės) dieną, 9-15 val.
KNYGOS „IŠMANUSIS MOKYTOJAS“ STARTAS. Antrąją konkurso dieną, kovo 31.
BAIGIAMASIS RENGINYS. Balandžio 15 dieną, ISM Vadybos ir ekonomikos universitete.
 
Visą šią informaciją bei registraciją į konkursą rasite konkurso internetinėje svetainėje ismaniojidiena.lt