Tinklalapio logotipas
Grįžti

alfa.lt: Jaskutėlis: kai kurie mokiniai mokyklose yra ignoruojami
event 2016-03-31 domain Švietimo informacinių technologijų centras

alfa.lt: Jaskutėlis: kai kurie mokiniai mokyklose yra ignoruojami
2014 metais su kolega Juliumi Pauliukevičiumi edukacinę platformą ruoštis istorijos egzaminams GoHisto pristatęs Simas Jaskutėlis Lietuvos mokiniams dar kartą tiesia pagalbos ranką – nuo šio pavasario šalyje savo veiklą pradeda tarptautinės anglų kalbos ir matematikos olimpiados „Kings“.
 
2–12 klasėms skirti edukaciniai konkursai Lietuvą pasieks jau balandžio mėnesį.
 
Olimpiados šiais metais bus organizuojamos didžiausiuose šalies miestuose – Vilniuje, Kaune, Klaipėdoje, Šiauliuose ir Panevėžyje.
 
„Mūsų olimpiadų tikslas – leisti mokiniams pasitikrinti savo jėgas, o tėveliams padėti suprasti, koks yra vaiko žinių lygis Lietuvos mastu. Norime padėti mokiniui tobulėti ne tik akademiškai, bet ir psichologiškai – dalyvaujant konkurse galima išmokti valdyti stresą, atrasti geriausias egzaminų laikymo „praktikas”.
 
Konkurso formatas – du etapai, apdovanojimai ir diplomai – sukurtas taip, kad kuo daugiau mokinių patirtų atradimo, pasiekimo džiaugsmą, o motyvacija mokytis bei tobulėti tik augtų”, – olimpiados tikslus pristatė S. Jaskutėlis.
 
S. Jaskutėlis teigia, kad olimpiadų prieinamumas padės tobulėti kiekvienam mokiniui: „Nacionalinėse olimpiadose metai po metų dalyvauja tie patys mokiniai, atsiranda tarsi uždaras ratas. Sutinku, jog į šalies olimpiadas ir turėtų važiuoti tuo metu akademiškai stipriausi mokiniai, tačiau neretai mokytojai ar mokykla „olimpiadininkams” tyčia ar netyčia pradeda skirti didesnį dėmesį, o kiti mokiniai automatiškai tampa tarsi ignoruojami. Taip būti neturėtų. Mes manome, kad kiekvienas mokinys yra gabus, galbūt jam kartais tereikia pagalbos atrandant stipriąsias savo puses.”
 
S. Jaskutėlis neslepia – didžiausias iššūkis vadovaujant „Kings“ projektui Lietuvoje yra informacijos sklaida šalies mokyklose. „Turime vienuolikos studentų komandą, kuri stengiasi suteikti informaciją apie olimpiadas Lietuvos mokykloms. Deja, ne visos mokyklos yra pasirengusios padėti – kai kurios kategoriškai atsisako bendrauti, kai kurios galbūt nepasitiki. Mūsų prašymas yra leisti mokiniams, jų tėveliams, mokytojams nuspręsti, ar verta dalyvauti olimpiadoje, ar verta išbandyti savo jėgas. Tačiau jau ne pirmą kartą tenka pastebėti, kad kartais, kontaktuojant su mokykla, esi verčiamas jaustis lyg kažkokiu nusikaltėliu. Mokyklos ir mūsų švietimo sistema šiuo metu, deja, nėra atvira idėjoms. Ir tai ne tik mano nuomonė – pasiklauskite tų, kurie ne pirmus metus vykdo privačias iniciatyvas švietimo srityje.”
 
Registracija į olimpiadas jau prasidėjo projekto tinklalapyje www.kings.lt.
 
Tiek matematikos, tiek anglų kalbos konkursai vyks dviem turais, pirmasis turas yra nemokamas.
 
Geriausiai pasirodę kiekvienos klasės mokiniai laimės prizus, o tam tikrą rezultatą antrame ture parodžiusiems dalyviams bus įteikti tarptautiniai „Kings“ sertifikatai ir diplomai.