Tinklalapio logotipas
Grįžti

tv3.lt: Mokiniai pripažįsta: „kasiakai”, „ratai“ ir „snieguolės“ jų kuprinėse – joks stebuklas
event 2016-04-04 domain Švietimo informacinių technologijų centras

tv3.lt: Mokiniai pripažįsta: „kasiakai”, „ratai“ ir „snieguolės“ jų kuprinėse – joks stebuklas

​Ieškodami narkotikų Sveikatos specialistai nusprendė iškrėsti visas Kauno mokyklas. Iš kol kas tikrintų 20-ties, net pusėje rasta narkotikų pėdsakų.

Mokiniai pripažįsta, kad kasekai, ratai ir snieguolės jų kuprinėse joks stebuklas. Devyniose iš dvidešimt devynių Kauno mokyklų rasta narkotinių medžiagų pėdsakų.

Tokie rezultatai, pasak specialistų rodo, kad narkotikai vienokiu ar kitokiu būdu pasiekia mokymosi įstaigas. Mokiniai į mokyklas gal jų ir neneša kuprinėse, bet jei po pamokų liečia kokius nors psichotropinius miltelius ar rūko žolę – tai jų pėdsakų bus ir ant mokinio stalo.

Patys mokiniai sako, kad narkotikų joks protingas vaikas į mokyklą nesineš. Juos esą vartoja po pamokų susitikdami su draugais.

„Kas nori, tas rūko ar vartoja. Nėra čia nieko blogo. Žiūrint ką vartoja. Kasekai gal, žolė. Nežinau, iš tikrųjų priklauso nuo mokinio. Ko jis labiau nori, ką labiau vartoja, prie ko labiau pripratęs.“ „Tokius lengvesnius, kurie nepririša, neduoda ten tokios priklausomybės. Nuo tokių, kurių pasidarytų truputėlį linksmiau. Jų ten pavadinimų daug, ir daug rūšių. Aš jų visų ir neišvardinsiu. Bet kuriuos labiausiai, tai gal ratai būdavo tokie, tai nuo jų tiesiog norisi labiau šokti, turi daugiau energijos. Tai tokie gal daugiau visokiems vakarėliams.“

Mokyklos tikrinamos dviejų rūšių testais. Vienas suranda hašišo pėdsakus, kitas testas aptinka kitas sintetines psichotropines medžiagas. Tiriami patalpų paviršiai, bet ne pačių mokinių daiktai.

Artimiausiu metu toks tyrimas bus atliekamas visose Kauno mokyklose. Keletą dienų prieš patikrinimą mokinių direktoriai yra informuojami, nes patalpos turi būti rečiau valomos. Visas Kauno mokyklas patikrinti savivaldybei kainuos apie dešimt tūkstančių eurų.

Daugiau apie tai TV3 žinių reportaže:
http://play.tv3.lt/embed?id=721180:25