Tinklalapio logotipas
Grįžti

MENTEP inicijuoja didelio masto mokytojų skaitmeninės kompetencijos tyrimą
event 2016-04-08 domain Ugdymo plėtotės centras

MENTEP inicijuoja didelio masto mokytojų skaitmeninės kompetencijos tyrimą

MENTEP inicijuoja didelio masto mokytojų skaitmeninės kompetencijos tyrimą

2015 metais prasidėjęs tarptautinis projektas „Technologijomis grįstos pedagogikos stiprinimas“ (MENTEP), kuriame projekto partnerio teisėmis dalyvauja Ugdymo plėtotės centras, įsibėgėja.

Projektu siekiama padidinti mokytojų, gebančių inovatyviai taikyti IKT ugdyme, skaičių; stiprinti IKT integravimą į mokymą ir mokymąsi; padėti mokytojams sustiprinti savo skaitmeninio raštingumo gebėjimus; skatinti didesnę atitiktį tarp ES ir nacionalinių požiūrių į technologijomis grįsto mokymo kompetencijos vertinimą; stiprinti mokytojų profesionalumą. Projektą koordinuoja „European Schoolnet“ ir iš dalies finansuoja Europos Komisija.

Ugdymo plėtotės centras kartu su institucijomis iš 12 Europos šalių (Suomija, Norvegija, Kipras, Graikija, Prancūzija, Italija, Portugalija, Ispanija, Čekija, Estija, Slovėnija, Danija) dalyvauja kuriant internetinį įrankį, padėsiantį mokytojams įsivertinti savo skaitmeninę kompetenciją. Įrankis bus išverstas į kiekvienos dalyvaujančios šalies kalbą.

Siekiant išsiaiškinti įsivertinimo įrankio, kuriuo vėliau nemokamai galės naudotis visi Europos mokytojai, veiksmingumą, MENTEP projekto metu bus atliekamas didelio masto tyrimas 11 Europos šalių. Jame bus tiriama „Ar technologijomis grįsto mokymo įsivertinimo įrankis (TET-SAT) padeda mokytojams gerinti mokymui naudojamus skaitmeninius įgūdžius?“. Tyrime dalyvaus po 50 atsitiktinai atrinktų mokyklų, vykdančių ugdymą 5–10 klasėse. Viešosios politikos vertinimo institutas (FBK-IRVAPP) yra atsakingas už tyrimo metodologiją ir kiekybinę duomenų analizę.

Atsitiktinai atrinktos mokyklos 11 Europos šalių jau yra pakviestos dalyvauti mokytojų skaitmeninės kompetencijos tyrime. 

Rūta Mazgelytė,

Nacionalinė projekto MENTEP koordinatorė