Tinklalapio logotipas
Grįžti

Penktojoje moksleivių daugiakalbystės olimpiadoje ir vėl skambės per 20 kalbų
event 2016-04-08 domain Ugdymo plėtotės centras

Penktojoje moksleivių daugiakalbystės olimpiadoje ir vėl skambės per 20 kalbų

Tarptautinė Amerikos mokykla Vilniuje (AISV) ruošiasi jau penktus metus iš eilės vyksiančiai  respublikinei daugiakalbystės olimpiadai „AŠ KALBU, TU KALBI – MES BENDRAUJAME!“. Renginyje savo gebėjimus bendrauti keliomis kalbomis demonstruos 36 šalies mokyklų vyresniųjų klasių moksleiviai, skambės daugiau nei 20 skirtingų pasaulio kalbų.

Šis renginys skatina dalyvius mokytis daugiau įvairių kalbų ir puoselėti individualiąją daugiakalbystę, motyvuoja domėtis kitomis kultūromis ir suteikia galimybę pajusti kūrybiškumo, asmenybės lankstumo, gebėjimo bendrauti įvairiose situacijose skirtingomis kalbomis naudą. Šį šeštadienį, balandžio 16 d., vyksiančioje olimpiadoje išbandyti savo daugiakalbystės gebėjimus išreiškė norą mokyklų komandos iš Vilniaus, Trakų, Rudaminos, Nemenčinės, Rūdiškių, Švenčionėlių, Kauno, Alytaus, Jonavos, Ukmergės, Panevėžio, Druskininkų, Raseinių, Rokiškio, Kuršėnų ir Šilutės. Dalyvis, be savo gimtosios kalbos, turės galimybę bendrauti ne mažiau kaip dviem kitomis kalbomis, o kiekviena komanda turės atlikti užduotis net trimis skirtingomis kalbomis. Mokiniai patys pasirinko, kokiomis kalbomis atliks užduotis. Mokyklų komandų pasirinktos kalbos yra anglų, rusų, prancūzų, vokiečių, lenkų, italų, ispanų, japonų, švedų, lotynų, ukrainiečių, turkų, kroatų ir serbų, korėjiečių, norvegų, baltarusių, latvių, suomių, olandų, esperanto, gestų, hebrajų, danų, kirgizų ir kitos.

Kaip ir pernai, šiųmetę daugiakalbystės olimpiadą kartu su Tarptautine Amerikos mokykla Vilniuje organizuoja Švietimo ir mokslo ministerija, Švietimo mainų paramos fondas, Ugdymo plėtotės centras, Goethe‘s institutas Vilniuje, Prancūzų institutas Lietuvoje, Britų taryba,  ISM Vadybos ir ekonomikos universitetas, CSC Baltic ir Lietuvos mokinių neformaliojo ugdymo centras.

Olimpiados organizatoriai dalyviams parengė individualių ir komandinių užduočių, kurios skiriasi nuo įprastų mokyklinių egzaminų užduočių tuo, kad jas atliekant reikės komandinio darbo, kelių kalbų mokėjimo ir kūrybiškumo. Mokinių komandos varžysis ir kalbų „kazino“ žaidime, kur demonstruos sukauptas žinias ne tik apie pasaulio kalbas, bet ir apie jomis kalbančių šalių kultūrą, istoriją, meną, žymius žmones ir kt.

Mokyklų komandas lydintys mokytojai dalyvaus mokymuose „Mes, „kiti“ ir bendri kodai – daugiakultūrinių kompetencijų ugdymas naudojant mokymo(si) atkodavimo metodiką“, kuriuos ves VšĮ „Pasaulio virtuvė“ direktorė ir dokumentinio filmo „Pasaulio virtuvė“ režisierė Aistė Ptakauskė, 2013 metais Lietuvoje inicijavusi nacionalinę sąmoningumo kėlimo kampaniją apie diskriminaciją rasės, lyties, amžiaus ir tautinės kilmės pagrindu. Jai talkins Vytauto Didžiojo universiteto docentė dr. Jolanta Mickutė, kuri mokytojus supažindins su mokymo(si) atkodavimo metodika, prie kurios vystymo ji prisidėjo dirbdama Indianos universitete JAV.

Daugiakalbystės olimpiados apdovanojimų šventė vyks šeštadienį, balandžio 16 d., 18 val. Tarptautinėje Amerikos mokykloje (Subačiaus g. 41, Vilnius).

Jolita Norkūnaitė

Olimpiados organizacinio komiteto pirmininkė

El. paštas: jnorkunaite@aisv.lt

Mob. tel. 8 614 75 982