Tinklalapio logotipas
Grįžti

Vytauto Toleikio seminaras „Biografijos žanro svarba ugdymo procese“
event 2016-04-14 domain Mokyklų tobulinimo centras

Vytauto Toleikio seminaras „Biografijos žanro svarba ugdymo procese“

Vis stipriau imame suvokti, kad gyvas pasakojimas – viena iš įtaigiausių informacijos perdavimo formų. Dar romėnai sakė: „Žodžiai moko, pavyzdžiai traukia“. Gyvų istorijos liudininkų žodžiai – pačios istorijos kūrimas, praturtintas patirtimi, jausmais, ir dėl to nepalyginamai įtaigesnis, nei dauguma vadovėlių.

Kartos keičiasi greitai, tad jauniems žmonėms išties vertinga patirtis - susitikimai su menininkais, mokslininkais, visuomenės veikėjais, kurių galima ne tik pasiklausyti, bet su jais pabendrauti. Tai ne tik praturtina naujomis žiniomis, bet turi didžiulę auklėjamąją vertę.

Unikalias patirtis šioje srityje kuria Vilniaus šv.Kristoforo gimnazijos etikos mokytojas Vytautas Toleikis, įkūręs „Vakščiotojų klubą“. Kviečiame į seminarą, kurio metu mokysitės, diskutuosite, kalbėsitės apie tai:

  • Kodėl ugdymui itin tinkamos biografijos - šiandienos rašytojų, menininkų, mokslininkų, dvasininkų biografijos?

  • Kas yra Vaikščiotojų fakultatyvas? Kodėl gimnazijoms gyvybiškai svarbu organizuoti išvykas, ekspedicijas – projektus?

  • Kas yra vasaros stovykla – ekspedicija? Kodėl ji neturi nieko bendro su vaikų užimtumu, „geru laiku“?

  • Ar gimnazistai pajėgūs būti kultūros dalyviais ir nuo kada? projektas “Į Vilniaus šv. Kristoforo gimnazijos klausimyną atsako…, Vilniaus šv. Kristoforo alumnų menų festivalis

  • Kaip ugdyti pagarbą kultūrinei tradicijai, asmenį santykį su Lietuva modernybės, globalizacijos ir IT laikais?

Būdami vaikščiotojais mokiniai savaime ima daugiau domėtis Lietuvos kultūra, istorija, žymiai daugiau skaityti. Bet svarbiausia - jie ima skaityti, lankytis kino teatruose, parodose savo iniciatyva. Tai prisideda apskritai prie geresnių mokymosi rezultatų, nes mokinių motyvacija mokytis didėja.

Dalyviai: Dorinio, pilietinio ugdymo, istorijos, lietuvių kalbos ir literatūros, gimtųjų kalbų mokytojai.

Lektorius: Vytautas Toleikis – pedagogas, kultūrininkas, bibliofilas, daugiakultūrės Lietuvos atminties puoselėtojas, daugybės kultūros ir atminties projektų iniciatorius, šiuo metu dirbantis Vilniaus šv. Kristoforo gimnazijoje. Inicijavo ir sėkmingai tebevykdo projektus „Į Vilniaus šv. Kristoforo gimnazijos klausimyną atsako… “, „Lietuva Lenkijoje“, „Lietuva Izraelyje“, su režisieriumi Vaidotu Reivyčiu sukūrė edukacinius filmus „Sėkmės mokykla“, „Lietuva Izraelyje“, „Lyderių laikas 2: Lyderiu gali tapti kiekvienas!; Lietuva, 2015 m.“ . Lektoriaus publikacijų galima rasti žurnale „Naujasis Židinys“, dienraštyje „Lietuvos žinios“, portale bernardinai.lt

Data ir vieta

2016 m. balandžio 22 d., penktadienis, 13:00 - 17:40 val., Mokyklų tobulinimo centras Vilniaus g. 39 Vilnius LT-01119 Lietuva.

Registracija ir kaina

Patvirtinti dalyvavimą renginyje galima tik prisijungus prie svetainės. (Prisijungimo lentelė yra viršuje, dešinėje svetainės pusėje)

Neturintys prisijungimo prie MTC svetainės registruojasi ČIA.

Seminaro kaina dalyviui - 35 € (apmokėjimas iš mokinio krepšelio lėšų grynaisiais arba pavedimu). Apmokėti galima po seminaro.

Seminaro dalyviai gaus kvalifikacijos tobulinimo pažymėjimus.