Tinklalapio logotipas
Grįžti

15min.lt: Švietimo ir mokslo ministerija paskelbs 10 STEAM mokslo centrų steigimo vietų
event 2016-04-25 domain Švietimo informacinių technologijų centras label_outline Spaudos apžvalga

15min.lt: Švietimo ir mokslo ministerija paskelbs 10 STEAM mokslo centrų steigimo vietų
Lietuvoje steigiama dešimt STEAM – gamtos, technologijų, inžinerijos, matematikos ir kūrybiškumo ugdymo – centrų, taip siekiant didinti mokinių susidomėjimą mokslu, praneša Švietimo ir mokslo ministerija. Antradienį bus centrų kūrimo vietos.
 
Ministrė Audronė Pitrėnienė patvirtino Gamtos mokslų, technologijų, inžinerijos, matematikos tyrimų ir eksperimentinės veiklos atviros prieigos centro veiklos aprašą.
 
Kuriant STEAM centrus skatinama viešojo ir privataus sektoriaus partnerystė – juos steigiant dalyvaus ne tik Švietimo ir mokslo ministerija ir savivaldybės bei mokslo ir studijų institucijos, bet ir verslo atstovai.
 
„STEAM centrai sudarys moksleiviams galimybes iš arti susipažinti su „kietaisiais“ mokslais, be kurių neįsivaizduojame šiandienos ir ateities inovacijų, – pranešime cituojama švietimo ir mokslo ministrė Audronė Pitrėnienė. – Tarptautiniai pavyzdžiai demonstruoja, kad inovatyvumas tiesiogiai priklauso nuo to, ar patraukliai ir suprantamai mokslas pristatomas visuomenei, o ypač vaikams ir jaunimui“.
 
Dešimtyje Lietuvos miestų atsiras interaktyvūs mokslo centrai, kuriuose vaikai galės iš arti susipažinti su gamtos, technologijų, inžinerijos, matematikos mokslų dėsniais ir naujausiais išradimais, patys eksperimentuoti ir kurti.
 
STEAM centruose taip pat bus sudaromos galimybės tobulinti kvalifikaciją mokytojams, o visuomenė galės susipažinti su moksliniais tyrimais ir inovacijomis.
 
Numatoma, kad kiekviename STEAM centrų veiks keturios laboratorijos: viena – biologijos ir chemijos, antra ̶ fizikos ir inžinerijos, trečia ̶ robotikos ir informacinių technologijų, o ketvirta – specializuota, atliepianti konkrečios teritorijos specifiką.
 
STEAM mokslo centrų kūrimą numatoma finansuoti 2014–2020 m. ES struktūrinių fondų lėšomis. Švietimo ir mokslo ministerija tam planuoja skirti 5,8 mln. eurų.