Tinklalapio logotipas
Grįžti

Eglės Pranckūnienės seminaras „Mokyklos vadovas – mokymosi vedlys”
event 2016-05-04 domain Lyderių laikas

Eglės Pranckūnienės seminaras „Mokyklos vadovas – mokymosi vedlys”

Kiekvienos mokyklos paskirtis yra mokinių mokymosi pažanga. O koks čia mokyklos vadovo vaidmuo? Apie tai nesiliaujama ginčytis ir Lietuvoje, ir kitose šalyse. Ar vadovas yra mokymosi lyderis, kartu su visa bendruomene kuriantis ir įgyvendinantis unikalią mokyklos ugdymo strategiją, o gal vadovas –tiesiog vadybininkas, atsakingas už geras darbo sąlygas mokiniams bei mokytojams?

Kvalifikacinių reikalavimų švietimo įstaigų vadovams apraše tarp kitų vadovavimo kompetencijų išskiriama ir Vadovavimo ugdymui bei mokymuisi kompetencija. Kaip vadovui stiprinti šią kompetenciją ir gebėti sutelkti visą mokyklos bendruomenę mokinių mokymosi pažangai? Kaip motyvuoti mokytojus nuolat mokytis, bendradarbiauti ir dalintis atsakomybe už kiekvieno mokinio mokymąsi?

Seminaro tikslas: suteikti mokyklų vadovams konkrečių įrankių, padedančių jiems tapti realiais mokymosi lyderiais ir efektyviau vadovauti mokinių bei mokytojų mokymuisi mokykloje.

Seminaro turinys:

  • Lyderystės sampratos. Švietimo lyderystė ir lyderystė mokymuisi;

  • Lyderystės taikiniai: aš, mokymasis, žmonės, organizacija. Kaip lavinti asmeninę lyderystę šiose srityse?

  • Mokinių mokymasis šiandien: ugdymo raidos kryptys, Lietuvos situacija pasauliniame kontekste; Ar turime savo mokyklos ugdymo strategiją? Kaip ją kursime?

  • Vadovavimas mokymuisi: per mokytojus į mokinius. Sąlygų mokytojų lyderystei kūrimas mokykloje. Vadovo ir mokytojų profesinio dialogo stiprinimas.

  • Vadovavimas mokytojų profesiniam augimui: mokyklos ir asmeninių interesų derinimas, įvairios bendro mokymosi formos.

Seminaro nauda: stiprinsite mažiausiai dvi vadovavimo kompetencijas : Vadovavimo ugdymui bei mokymuisi bei vadovavimo pedagogų kvalifikacijos tobulinimui kompetencijas; atlikę užduotis gebėsite burti mokyklos bendruomenę dėl mokinių mokymosi pažangos; išbandysite įvairias profesinio tobulinimosi praktikas, pvz. ugdomieji pokalbiai, gebėsite tai praktiškai taikyti savo mokykloje.

Lektorė: Eglė Pranckūnienė, Mokyklų tobulinimo centro direktorė. Švietimo lyderyste domisi nuo 1994 m, kai vadovavo ALF programai „Mokyklos lyderiai“. Daug žinių bei praktinių strategijų įgijo projekte „Lyderių laikas“, kuriame vadovavo 80-ies žmonių tarptautinei komandai, kūrusiai įvairias lyderystės mokymo programas, konsultavusiai 15 savivaldybių. Programos „Renkuosi mokyti!" kūrėja, patyrusi švietimo lyderystės konsultantė (Senior consultant in educational leadership). Lektorė dalijasi savo patirtimi straipsniuose, knygose, nacionalinėse bei tarptautinėse konferencijose.

Data ir vieta

2016 m. gegužės 24 d. 12.00–16.40 val., Mokyklų tobulinimo centras, Vilniaus g. 39, Vilnius, LT-01119 Lietuva

Registracija ir kaina

Patvirtinti dalyvavimą renginyje galima tik prisijungus prie svetainės. (Prisijungimo lentelė yra viršuje, dešinėje svetainės pusėje) Neturintys prisijungimo prie MTC svetainės registruojasi ČIA.

Seminaro kaina dalyviui - 45 € (apmokėjimas iš mokinio krepšelio lėšų grynaisiais arba pavedimu). Apmokėti galima po seminaro. Seminaro dalyviai gaus kvalifikacijos tobulinimo pažymėjimus.