Tinklalapio logotipas
Grįžti

Kvietimas į Kompetencijų modelio demokratinei kultūrai pristatymą
event 2016-05-09 domain Ugdymo plėtotės centras

Kvietimas į Kompetencijų modelio demokratinei kultūrai pristatymą

2016 m. gegužės 12 d. 10 val. Ugdymo plėtotės centro salėje vyks Kompetencijų demokratinei kultūrai modelio pristatymas, kuris buvo rekomenduotas taikyti švietime, 2016 m. balandžio 11-12 d. Briuselyje vykusioje Europos Tarybos ministrų konferencijoje.

Europos Taryba parengė naują konceptualų kompetencijų modelį, kurių reikia piliečiams plėtojant demokratinę kultūrą drauge su kitais, gyvenant kultūrinėje įvairovėje. Kompetencijų demokratinei kultūrai modelis yra intensyvaus dviejų metų darbo rezultatas, konsultuojantis su kompetentingiausiais įvairių šalių švietimo ekspertais. Šis modelis apibendrina visus ankstesnius modelius ir sukuria naujus ryšius tarp esamų ir naujo modelio. Europos taryba pripažįsta, kad demokratija negali egzistuoti be demokratinės valdžios institucijų ir įstatymų, taip pat kaip ir pastarieji gali veikti tik demokratinės kultūros sąlygomis, kuri suprantama kaip demokratijos vertybės, požiūriai, praktikos, žinios, todėl siūlo labiau orientuotis į demokratinės kultūros ugdymą.

Renginio trukmė 2 akad. val.

Renginio kalbėtojai ir pranešėjai:

Lietuvos Respublikos švietimo ir mokslo viceministrė Genoveita Krasauskienė,

Lietuvos Respublikos švietimo ir mokslo ministerijos Europos sąjungos ir tarptautinių organizacijų skyriaus vedėja Vilija Gelažauskaitė, Ugdymo plėtotės centro direktorius Giedrius Vaidelis,

Ugdymo plėtotės centro Ugdymo turinio įgyvendinimo ir organizavimo skyriaus metodininkė, projekto „Lyderių laikas 2“ Formaliųjų švietimo lydersytės studijų ISM vadybos ir ekonomikos universitete I laidos magistrė Salomėja Bitlieriūtė.

Po pranešimų numatomos diskusijos grupėse, aptariant modelio taikymo galimybes.

Prašytume iš anksto susipažinti su pateikta medžiaga: Competences for democratic culture_2016.docCompetences for democratic culture_2016.doc

Dalyvius kviestume registruotis į renginį: www.manoapklausa.lt/apklausa/805411612/