Tinklalapio logotipas
Grįžti

Rytoj bus evakuojama Nacionalinė M. K. Čiurlionio menų mokykla
event 2016-05-11 domain Švietimo ir mokslo ministerija

Rytoj bus evakuojama Nacionalinė M. K. Čiurlionio menų mokykla

Gegužės 12 d. 8.30  val. į Nacionalinę M. K. Čiurlionio menų mokyklą (T. Kosciuškos g. 11, Vilnius) pajudės ugniagesių gelbėtojų ekipažai, o 400 žmonių – daugiausiai mokiniai ir mokyklos personalas – skubiai paliks patalpas. Šiomis parodomosiomis pratybomis bus siekiama atkreipti mokyklų bendruomenių dėmesį į civilinės ir priešgaisrinės saugos švietimo įstaigose svarbą, paskatinti jų dalyvavimą kitose savisaugos veiklose.

Pratybų Nacionalinėje M. K. Čiurlionio menų mokykloje dalyvius stebės švietimo ir mokslo ministrė Audronė Pitrėnienė.

„Ekstremalios situacijos mokyklose – ypač retas reiškinys. Ilgą laiką su jomis nesusiduriant, natūraliai pasimiršta, kaip geriausia ir saugiausia jų metu elgtis. Tai parodė sausio mėnesį Jono Basanavičiaus progimnazijoje kilęs gaisras. Šia akcija ir siekiame, kad mokyklų bendruomenės reguliariai atnaujintų savo reagavimo ekstremaliose situacijose įgūdžius,“ – sako švietimo ir mokslo ministrė Audronė Pitrėnienė.

Primename, kad mokyklos, kai jose vienu metu gali būti 100 ar daugiau žmonių, privalo rengti ekstremaliųjų situacijų valdymo planus ir kasmet organizuoti civilinės saugos pratybas. Metodinę pagalbą pratybų ir mokymų organizavimo srityse, esant poreikiui, teikia Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo departamentas prie Vidaus reikalų ministerijos, apskričių priešgaisrinės gelbėjimo valdybos ir savivaldybių darbuotojai, atsakingi už civilinę saugą.

Tokių pratybų mokyklose metu švietimo įstaigų bendruomenės gali išmokti praktiškai veikti gręsiant ar susidarius ekstremaliosioms situacijoms.

Civilinės ir priešgaisrinės saugos pratybų organizavimą bendrojo ugdymo mokyklose ir profesinio mokymo įstaigose skatina Švietimo ir mokslo bei Vidaus reikalų ministerijos.