Tinklalapio logotipas
Grįžti

alfa.lt: Marijampolėje vaikai mokosi klasėje po atviru dangumi
event 2016-05-12 domain Švietimo informacinių technologijų centras

alfa.lt: Marijampolėje vaikai mokosi klasėje po atviru dangumi

Visa moksleivių klasė – lauke po medžiais sustatytuose suoluose. Tokį vaizdą vis dažniau galima išvysti Marijampolės Rimanto Stankevičiaus pagrindinės mokyklos kieme. Užuot išmetę senus mokyklinius suolus, mokytojai įrengė klasę po atviru dangumi, kurioje pasikeisdami mokosi pradinukai ir vyresni vaikai.

Lauko klasė tapo tokia populiari, kad mokytojams teko susidaryti grafiką, kada joje vesti pamokas.

„Geografijos pamoka buvo neįprasta, mes visi sėdėjome suoluose medžių pavėsyje“, – kitokia pamoka džiaugėsi šeštos klasės mokinė Gabija, teigiamai įvertinusi naujovę.
 
Norinčių mokytis lauke netrūksta, taigi mokytojai iš anksto užsirašo, kada dirbs improvizuotoje klasėje. Su vaikais jie sutarė, kad jeigu pamoka tinkama kiek laisvesniam požiūriui, pavasaris neblaškys jų dėmesio, galima dirbti gryname ore.
 
Kartais toks mokymosi būdas atspindi ir pamokos temą: pavyzdžiui, šeštokai lauke sėmėsi žinių apie orų kaitą. Dažnai taip vyksta geografijos, gamtos pažinimo, dailės pamokos.

„Nereikia kurti naujų idėjų, jų prikurta labai daug, reikia tik jomis pasinaudoti. Keičiame mokyklos suolus, liko šie seni, juos reikėtų išardyti, išmesti. Mes juos tiesiog išnešėme į lauką.

Prieš porą mėnesių mūsų mokytojai buvo konferencijoje apie mokymosi erdvių panaudojimą. Grįžę pasakojo, kad kitos mokyklos turi ir tokių mokymosi vietų kaip klasė pavėsinėje ar nepjaunamų pievų, kuriose ieško augalų. Turime gražią narcizų pievą, išnešti suolus į lauką nėra didelis darbas – taip ir padarėme“, – apie sprendimą leisti vaikams mokytis lauke sakė Rimanto Stankevičiaus mokyklos direktorė Asta Ivoškaitė.
 
Mokyklos vadovė pasakojo, kad mokiniams pamokos lauke itin patinka, įdomesnis darosi pats mokymosi procesas. Jų nuotaika geresnė, atsiranda daugiau motyvacijos, kuri paprastai, orams atšilus, ištirpsta. „Atrodo, tokie menki, paprasti dalykai, kurie nereikalauja nei papildomų lėšų, nei daug darbo, bet išėjimą už įprastinių mąstymo rėmų, kitokį suvokimą duoda didžiulį. Tai atliepia geros mokyklos koncepciją, kad joje leidžiamos akimirkos būtų smagios“, – kalbėjo A. Ivoškaitė.
 
Pamokos lauke patiko ne vien mokyklos bendruomenei – šia naujove džiaugėsi moksleivių tėvai, netradiciniais vaizdais socialiniame tinkle „Facebook“ dalijosi daugybė ugdymo naujienomis besidominčių žmonių.
 
Skandinavijos šalyse, Vakarų Europoje kuriasi mokyklos, kuriose didžiąją dalį laiko vaikai praleidžia lauke. Lauko pedagogikos principus vis dažniau taikyti ima ir Lietuvos darželiai, mokyklos. Ugdymo specialistai pastebi, kad tampa aktualus mokymasis žaliosiose aplinkose, esančiose mokyklų teritorijose, ypač šia galimybe domisi gamtos mokslų mokytojai.
 
Rugilė Audenienė