Tinklalapio logotipas
Grįžti

IT sektoriaus darbuotojų paklausa tris kartus viršija pasiūlą
event 2016-05-16 domain Švietimo informacinių technologijų centras

IT sektoriaus darbuotojų paklausa tris kartus viršija pasiūlą

Visame pasaulyje nuolat auga informacinių technologijų (IT) specialistų paklausa, Lietuva – ne išimtis, tačiau paruošiamų specialistų darbo rinkoje nepakanka. Kaip stengiamasi šią problemą išspręsti, kokių priemonių imamasi, kad jaunuoliai susipažintų su IT sritimi ir susidomėtų karjeros galimybėmis joje?

Remiantis asociacijos „INFOBALT“ skelbiama informacija, IT paslaugų segmente Lietuvoje nuo 2011 m. kasmet pasiūloma iki 1,5–2 tūkst. naujų darbo vietų, tačiau, Lietuvos statistikos departamento duomenimis, 2014 m. kolegijose ir universitetuose buvo parengti tik 687 kompiuterijos specialistai. Tai yra bent tris kartus mažiau nei reikalauja paklausa.

Būtent dėl tokio poreikio gegužės 16–20 d. pirmą kartą visoje Lietuvoje vyks „Programavimo savaitė“, kurios tikslas – padėti spręsti IT specialistų trūkumą ir supažindinti moksleivius su šios srities profesijomis, specialistais, jų veikla ir leisti išbandyti save.

Iniciatyvių ir realių priemonių poreikį liudija ne tik statistika, bet ir savanoriškas įmonių bei kitų organizacijų įsitraukimas. Profesinės savanorystės iniciatyvos „Kam to reikia?!“ direktorė R. Radzevičiūtė džiaugiasi, kad tokios įmonės kaip „Microsoft“, „NOD Baltic“, „Blue Bridge“, „NFQ Technologies“, „Baltic Amadeus“, „Visma Lietuva“ ir kitos. prisideda prie socialiai atsakingos veiklos bei ugdo Lietuvos moksleivius. „Įmonės noriai jungiasi prie šios iniciatyvos, nes taip jos prisideda prie problemos sprendimo, plečia savo darbuotojų akiratį, kompetencijas ir supranta, jog mokiniai, kurie dar tik gilina žinias mokyklos suole, ateityje taps potencialiais įmonių darbuotojais, o gal ir klientais“, – teigė iniciatyvos vadovė. Su daugiau nei 60 mokyklų visoje Lietuvoje savo žiniomis ir patirtimi skirtingų organizacijų specialistai dalinsis įvairiomis formomis: vieni jų į mokyklas vyks patys, kiti – kvies apsilankyti savo darbo aplinkoje, treti – pasinaudoję technologijų prieinamumu siūlys stebėti e-pamokas.

Kaip teigia tarptautinės iniciatyvos, teikiančios nemokamas programavimo pamokas vaikams, „Coder Dojo“ ambasadorius ir idėjos iniciatorius Lietuvoje A. Guoga, didžiausias šiandienos iššūkis – technologijų pasauliu sudominti kuo daugiau vaikų. „Siekiame, kad mūsų vaikai ne tik žaistų žaidimus, bet ir kurtų juos patys. Tokiu būdu jie išmoktų spręsti problemas, su kuriomis susidursime skaitmeniniame pasaulyje. Mūsų ateitis, akivaizdu, yra skaitmeninė. Elektroniniai verslai šiuo metu yra perspektyviausia ir greičiausiai besivystanti sritis. Technologijų išmanymas suteikia ne tik daugiau saviraiškos galimybių, bet ir siūlo puikią karjerą ir gerai apmokamą darbą. Mes, lietuviai, esam itin gabūs naujovėms. Į „Coder Dojo“ projektą ateina  tiek vaikų, kad dažnai net netelpa į klases. Tai rodo, jog jaunimas domisi programavimu ir viskas, ko reikia, tai tik duoti įrankius augti ir tobulėti.“

„Programavimo savaitės“ organizatoriai džiaugiasi, kad ir tarptautinės, ir Lietuvoje veikiančios IT įmonės skiria laiko, pastangų ir imasi veiksmų, norėdamos prisidėti prie inovatyvios ir pažangios Lietuvos kūrimo. Tikimasi, kad organizacijų, švietimo ir privačių įstaigų bendradarbiavimas žingsnis po žingsnio duos pastebimų rezultatų ir neformaliuoju būdu prisidės prie IT sektoriaus Lietuvoje stiprinimo.

Daugiau informacijos: ruta@kamtoreikia.lt