Tinklalapio logotipas
Grįžti

Žinių konkurso nugalėtojai – Kauno r. Garliavos Jonučių universiteto gimnazijos komanda
event 2016-05-20 domain Švietimo ir mokslo ministerija

Žinių konkurso nugalėtojai – Kauno r. Garliavos Jonučių universiteto gimnazijos komanda

Gegužės 19 d. Lietuvos mokinių neformaliojo švietimo centre Vilniuje trečią kartą surengtas žinių konkursas apie Lenkiją, Lietuvą ir jų tarpusavio bendradarbiavimą. Geriausiai su konkurso užduotimis susitvarkė ir pirmąją vietą bei pagrindinį konkurso prizą – trijų dienų pažintinę kelionę į Varšuvą – laimėjo Kauno r. Garliavos Jonučių universiteto gimnazijos komanda. Antroji vieta atiteko Kauno technologijos universiteto gimnazijos komandai, trečioji – Kauno Vytauto Didžiojo universiteto „Rasos“ gimnazijai.

Renginio dalyvius pasveikino švietimo ir mokslo viceministrė Genoveita Krasauskienė ir Lenkijos Respublikos nepaprastasis ir įgaliotasis ambasadorius Lietuvos Respublikoje Jaroslaw Czubinski. Ambasadorius priminė, kad šiais metais turime ypatingą progą – minime Lenkijos ir Lietuvos diplomatinių santykių atnaujinimo 25-metį, ir pabrėžė, kad dalyvaudami tokiuose bendruose projektuose jauni lenkai ir lietuviai atranda bendras šaknis ir sulaužo nacionalinius stereotipus, taip sustiprindami kontaktus tarp abiejų tautų.

Konkurse dalyvavo 10 komandų. Mokiniai varžėsi penkiuose turuose ir atsakinėjo į klausimus apie Lenkijos ir Lietuvos istoriją, politiką, meną, literatūrą, teatrą, kiną, muziką, astronomiją ir chemiją, žymias abiejų šalių istorines asmenybes ir dabarties garsius žmones.

Kodėl Žygimanto Augusto laikais kaldintose monetose buvo vaizduojamas Sforcų giminės herbas, kokios organizacijos viršūnių susitikimas šiais metais vyks Varšuvoje, kokio Lenkijos ir LDK valdovo vardu pavadintas žvaigždynas ir kas sieja Frederiką Šopeną ir Jozefą Pilsudskį? Tai tik keletas konkurso klausimų, kuriuos mokiniai įveikė be didesnių sunkumų – atsakyti į juos padėjo ne tik mokinių įvairių dalykų žinios, bet ir kūrybiškas mąstymas, gebėjimas greitai sieti faktus.

Konkursą organizavo Lenkijos Respublikos ambasada Vilniuje, Švietimo ir mokslo ministerija bei Lietuvos mokinių neformaliojo švietimo centras.

Daugiau nuotraukų https://www.facebook.com/media/set/?set=a.1015414931876527.1073741839.164774783607217&type=3.

Parengta pagal Lietuvos mokinių neformaliojo švietimo cento informaciją