Tinklalapio logotipas
Grįžti

Kaip padėti veiksmingai mokytis skaitmeniniame amžiuje. Europos metmenys skaitmeninę kompetenciją turinčioms švietimo organizacijoms
event 2016-05-20 domain Švietimo informacinių technologijų centras

Kaip padėti veiksmingai mokytis skaitmeniniame amžiuje. Europos metmenys skaitmeninę kompetenciją turinčioms švietimo organizacijoms

Skaitmeninės technologijos naudojamos įvairiais švietimo lygmenimis ir įvairiais įdomiais bei daug žadančiais būdais. Norėdamos įtvirtinti pažangą, užsitikrinti reikiamą mastą ir tvarumą, švietimo institucijos privalo peržiūrėti savo veiklos organizavimo strategijas, kad išplėstų savo gebėjimą diegti inovacijas ir visapusiškai išnaudotų skaitmeninių technologijų ir skaitmeninio turinio siūlomas galimybes.

Jungtinio tyrimų centro ataskaitoje „Kaip padėti veiksmingai mokytis skaitmeniniame amžiuje“ pristatomi Europos metmenys skaitmeninę kompetenciją turinčioms švietimo organizacijoms pristatomi Europos metmenys skaitmeninę kompetenciją turinčioms švietimo organizacijoms (DigCompOrg), skirti gerinti skaidrumą ir visoje Europoje vykdomų susijusių iniciatyvų palyginamumą bei padėti spręsti valstybių narių  fragmentiškumo ir netolygaus vystymosi klausimus.

DigCompOrg metmenys parengti siekiant šių pagrindinių tikslų: (i) skatinti švietimo organizacijų savirefleksiją ir įsivertinimą vis plačiau taikant skaitmeninio mokymosi ir skaitmeninės pedagogikos principus; (ii) padėti politikos formuotojams sukurti, įdiegti ir įvertinti politikos priemones, skirtas integruoti ir veiksmingai naudoti skaitmenines mokymosi technologijas.