Tinklalapio logotipas
Grįžti

alfa.lt: Šiauliuose – pirmoji respublikinė specialiųjų mokyklų konferencija
event 2016-05-23 domain Švietimo informacinių technologijų centras

alfa.lt: Šiauliuose – pirmoji respublikinė specialiųjų mokyklų konferencija

​Ketvirtadienį įvyko pirmoji Lietuvoje respublikinė specialiųjų mokyklų konferencija „Gamtos atradimai vaiko akimis“, skirta specialiųjų mokymosi įstaigų moksleiviams.

 Šventės pagrindinė idėja buvo paskatinti moksleivių domėjimąsi mus supančia gamta, atkreipti dėmesį į vis aktualesnį gamtos saugojimą ir puoselėjimą.

Renginio metu buvo ne tik skaitomi pranešimai, pristatomi visus metus rengti pasirodymai, tačiau ir renkamas gražiausias inkilas. Renginiui buvo pasirinkta unikali vieta – Šiaulių universiteto botanikos sodas, kuris džiugino visus susirinkusius ne tik išpuoselėta aplinka, tačiau ir pavasarišku oru.

Anot pagrindinės šventės organizatorės Šiaulių specialiojo ugdymo centro vadovės Eglės Jankauskienės, būtent tokia konferencijos vieta leido mokiniams pajusti artėjančią vasarą, o skaitant pranešimus ar atliekant pasirodymus, dar labiau suartėti su gamta - pirmą kartą aplankyti botanikos sodą. Vadovė pastebi, kad specialiosios mokyklos neišvengiamai patenka į bendrojo ugdymo mokyklų šešėlį, todėl atskira konferencija specialiosioms mokykloms yra būtinybė.
 
Sėkmingas renginys organizatorius įkvėpė galvoti apie šios konferencijos tęstinumą ir plėtrą kitais metais. Įvykusios konferencijos rėmėjo reklamos agentūros UAB „Starflix Vilnius“ atstovas Vytautas Bernotas tvirtina, kad šventės aptarimo metu su Šiaulių specialiojo ugdymo centru nutarė šią konferenciją paversti kasmetine tradicija, pritraukiančia ne tik Lietuvos, bet ir užsienio šalių specialiąsias mokyklas.