Tinklalapio logotipas
Grįžti

Mergaitės skatinamos rinktis STEM – gamtos, technologijų, inžinerijos ir matematikos – studijas
event 2016-05-24 domain Švietimo ir mokslo ministerija

Mergaitės skatinamos rinktis STEM – gamtos, technologijų, inžinerijos ir matematikos – studijas

Gegužės 24 d. Fizinių ir technologijos mokslų centre 100 mergaičių išbando jėgas specialiose STEM – gamtos, technologijų, inžinerijos ir matematikos – dirbtuvėse. Renginį pasveikinusi švietimo ir mokslo viceministrė Svetlana Kauzonienė pabrėžia patrauklios pirmos pažinties su STEM mokslais svarbą.

„Šiandieninio pasaulio neįsivaizduojame be aukštųjų technologijų, o jų kūrimas prasideda nuo susidomėjimo „kietaisiais mokslais“. Todėl būtina jau mokykloje sudaryti visas galimybes su jais susidraugauti. Labai svarbu, kad šie vis dar kartais stereotipiškai „vyriškais“ laikomi mokslai savo patrauklumą atvertų ir mergaitėms“, – sako švietimo ir mokslo viceministrė Svetlana Kauzonienė.

Į bendrovės AIG ir pelno nesiekiančios organizacijos „Greenlight for Girls“ organizuojamą renginį kviečiamos 11–16 metų mokinės susipažins su STEM mokslų galimybėmis specialiose dirbtuvėse. Renginyje dalyvaus apie 100 Vilniaus miesto mokinių.

Renginio tikslas – skatinti mergaites rinktis tiksliųjų mokslų, inžinerijos ir matematikos studijas ir karjerą.

2015–2016 metais Lietuvos aukštosiose mokyklose merginos sudaro tik 20 proc. studijuojančiųjų technologijos mokslus, o tarp pasirinkusiųjų fizinių mokslų studijas – tik 30 proc. merginų.