Tinklalapio logotipas
Grįžti

Bernardinai.lt: Ezio Aceti: „Vaikams reikia ne tobulų, bet žmogiškų tėvų“
event 2016-05-25 domain Švietimo informacinių technologijų centras

Bernardinai.lt: Ezio Aceti: „Vaikams reikia ne tobulų, bet žmogiškų tėvų“
Gegužės pradžioje „Bernardinai.lt“ išleido naują vaikų ugdymui skirtą italų psichologo, psichoterapeuto, šeimos ir ugdymo temų eksperto Ezio Aceti knygą „Niekada ne per vėlu!“ Jos autorius, turintis daugiau nei trijų dešimčių metų psichologinę-pedagoginę praktiką, yra Lombardijos regiono psichologų ordino patarėjas, be to, nuolat veda seminarus ir mokymus ne tik Italijoje, bet ir svetur – taip pat Lietuvoje. Visai neseniai E. Aceti Vilniuje ir Kaune vedė seminarus įvaikinimo tema. Ta pačia proga jis apsilankė ir „Bernardinai.lt“ redakcijoje, kur maloniai sutiko pasidalinti savo mintimis bei įžvalgomis.

Esate psichologas, psichoterapeutas, kurio pagrindinė interesų sritis – šeima, vaikai. Kodėl į ją orientuojatės labiausiai?

Iš tiesų taip – vaikai, paaugliai, jaunimas. Rinktis šią sritį nusprendžiau dar būdamas studentas. Bet kai įgijau daugiau profesinės patirties, vis labiau ėmiau suprasti, kad tai, ko labiausiai ir skubiausiai dabar reikia, yra būtent susiję su vaikyste. Jeigu mes norime sukurti naują visuomenę ir gydyti dabartinės visuomenės žaizdas, turime vis labiau pažinti vaiką ir vaikystę, nes vaikas yra kaip augalas – jei aš jį tinkamai pasodinsiu, jis gerai ir užaugs. Vaikų auklėjimas tarpusavio santykiams atveria galimybę sukurti suaugusiųjų visuomenę, įkvėptą altruizmo, solidarumo bei kitų pozityvių dalykų.

O kaipgi atradote Lietuvą ir kelintą kartą čia jau lankotės?

Daugiau skaitykite čia