Tinklalapio logotipas
Grįžti

Mokyklose paskelbti menų ir technologijų mokyklinių brandos egzaminų rezultatai
event 2016-06-01 domain Nacionalinis egzaminų centras

Mokyklose paskelbti menų ir technologijų mokyklinių brandos egzaminų rezultatai

Du mokykliniai brandos egzaminai – menų ir technologijų – yra vykdomi tik ugdymo procese. Technologijų mokyklinis brandos egzaminas – vienas populiariausių (jį šiais metais pasirinko 8124 kandidatai). Egzamine dalyvavo 6930 kandidatų, iš jų egzaminą išlaikė 99,5 proc. kandidatų. Aukščiausią egzamino įvertinimą – 10 balų – gavo 23 proc. egzamine dalyvavusių kandidatų. Lyginant 2010–2016 metų technologijų mokyklinio brandos egzamino duomenis, matyti, kad egzaminą išlaikiusiųjų ir pasiekusiųjų maksimalų rezultatą procentai nesikeičia.

Menų mokyklinį brandos egzaminą šiemet pasirinko 2119 kandidatų, dalyvavo ir gavo įvertinimus 1664 kandidatai. Kaip ir pernai, daugiausia kandidatų (1302) dalyvavo dailės krypties egzamine. Kiti kandidatai galėjo atskleisti savo kompetencijas muzikos ir kompiuterių muzikos technologijų, filmų kūrimo, fotografijos, grafinio dizaino, šokio, teatro kryptyse. Egzaminą išlaikė 99,9 proc. kandidatų. Aukščiausią egzamino įvertinimą – 10 balų – gavo 45,4 proc. egzamine dalyvavusių kandidatų.

Šiais metais penkiose savivaldybėse į įsteigtus menų ir technologijų mokyklinių brandos egzaminų vertinimo centrus buvo atvykę Nacionalinio egzaminų centro įgalioti asmenys stebėti, kaip vyksta šių egzaminų pristatymo dalys. Su specialistų parengtomis ataskaitomis bus supažindinti savivaldybių administracijų ir mokyklų atstovai.