Tinklalapio logotipas
Grįžti

Europos tvarios energetikos savaitė: kaip energiją taupo lietuviai?
event 2016-06-17 domain Švietimo informacinių technologijų centras label_outline Projektai ir konkursai

Europos tvarios energetikos savaitė: kaip energiją taupo lietuviai?
Tradiciškai jau dešimtmetį Europoje minima Tvarios energetikos savaitė, trunkanti visą birželio mėnesį ir suburianti įvairias visos Europos sąjungos valstybės institucijų, nevyriausybinių organizacijų ir piliečių iniciatyvas, skatinančias tausoti energiją bei rinktis saugius ir efektyvius energijos išteklius.

Prisijungdama prie šios iniciatyvos Lietuvos nacionalinė vartotojų federacija drauge su Energetikos ministerija, Valstybine kainų ir energetikos kontrolės komisija ir AB ESO kviečia vartotojus taupyti, fiksuoti ir laimėti dalyvaujant nuotraukų konkurse „Geriausias energijos tausotojas“. Su vartotojų jau atrastais ar naujais energijos taupymo sprendimai galės susipažinti visi norintys.

 „Nors elektros energijos kainos Lietuvoje yra vienos mažiausių visoje Europos Sąjungoje, pastebimas didėjantis vartotojų susidomėjimas energijos taupymo sprendimais. Vartotojai tampa atsakingesni rinkdamiesi buitinius prietaisus, atidesni – analizuodami sąskaitas už energiją. Lietuvos vartotojams aktualiausia problema – šilumos energija, tad tikimės, kad vartotojai pasidalins patirtimi, kokių priemonių jie imasi, norėdami sutaupyti ne tik elektrą, bet ir šilumą. “ –  tikisi Lietuvos nacionalinės vartotojų federacijos prezidentė Alvita Armanavičienė.

Konkurso nugalėtojai bus apdovanoti vertingais prizais – bevieliais elektros energijos sąnaudų matuokliais – monitoriais, kurių pagalba vartotojai galės stebėti ir kontroliuoti namuose suvartojamos elektros energijos kiekį.

Pasibaigus konkursui Lietuvos nacionalinė vartotojų federacija kartu su projekto partneriais parengs informacinius šviečiamuosius video filmus elektros, šilumos energijos vartotojams bei daugiabučių namų gyventojams.

Vartotojų švietimo projekto rėmėjas LR Teisingumo ministerija. Projekto veiklos yra remiamos iš LR valstybės biudžeto lėšų.

Daugiau informacijos

Edita Sinkevičė

Lietuvos nacionalinė vartotojų federacija

+370 67107711