Tinklalapio logotipas
Grįžti

A. Pitrėnienė: Dainų šventės metu būtina pasirūpinti mokinių saugumu ir sveikata
event 2016-06-27 domain Švietimo ir mokslo ministerija

A. Pitrėnienė: Dainų šventės metu būtina pasirūpinti mokinių saugumu ir sveikata
Pirmadienį Švietimo ir mokslo ministerijoje vyko pasitarimas dėl Lietuvos moksleivių dainų šventės „Tu mums viena“ dalyvių maitinimo ir apgyvendinimo. Pasak švietimo ir mokslo ministrės Audronės Pitrėnienės, būtina užtikrinti, kad šventė vyktų sklandžiai, o jos dalyviams teikiamos paslaugos būtų kokybiškos.
 
„Lietuvos moksleivių dainų šventė – tai visų lietuvių bendrystės šventė, telkianti ir skatinanti didžiuotis savo Tėvyne ir jos jaunimu. Kartu tai – ir didžiulė atsakomybė, tenkanti šventės organizatoriams. Pagal savo kompetencijas švente turi rūpintis visos suinteresuotos tarnybos ir institucijos. Turime padaryti viską, kad mūsų vaikai būtų saugūs, sveiki, skaniai pamaitinti“, - sako švietimo ir mokslo ministrė A. Pitrėnienė.
 
Švietimo ir mokslo ministrės A. Pitrėnienės inicijuotame pasitarime dalyvavo Lietuvos moksleivių dainų šventės direktorius – Nacionalinės Mikalojaus Konstantino Čiurlionio menų mokyklos direktorius Romualdas Kondrotas, šventės dalyvių maitinimo konkursą laimėjusios įmonės UAB „Pontem“ vadovai, Švietimo ir mokslo ministerijos, Valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos, Nacionalinės visuomenės sveikatos centro prie Sveikatos apsaugos ministerijos, Vilniaus miesto savivaldybės administracijos atstovai.
 
Susitikimo metu aptartas šventės dalyvių maitinimas: valgiaraščio sudarymas, maisto kokybė. Anot ministrės, valgiaraštis turi būti sudarytas taip, kad vaikams maistas būtų ir skanus, ir sveikas, ir saugus. „Šventės dalyvių maitinimo konkursą laimėjusi įmonė UAB „Pontem“ pasirašė sutartis dėl maitinimo vietos su dauguma mokyklų valgyklų. Artimiausiu metu bus sudarytos sutartys ir su kitomis mokyklomis. Mokiniai ir jų vadovai, lydintys asmenys gyvens bendrojo ugdymo mokyklose ir profesinėse mokyklose, jų bendrabučiuose“, - teigia švietimo ir mokslo ministrė A. Pitrėnienė.
 
Pasak ministrės, Vilniaus savivaldybei pavesta pasikalbėti su mokyklų, kurios apgyvendins šventės dalyvius, vadovais, kad šie užtikrintų patalpų valymą išeiginių dienomis – liepos 6-ąją ir liepos 9-ąją. „Negalime mokyklų palikti be valytojų. Patalpos, tualetai turi būti išvalomi kasdien“, - sako švietimo ir mokslo ministrė.
 
Taip pat tariamasi su savivaldybe, kad mokyklose būtų užtikrintas karšto vandens tiekimas, o visi parkai ir stadionai, kur repetuos šventės dalyviai ir vyks renginiai, bus nušienauti, siekiant išvengti erkių.
 
Ministrė A. Pitrėnienė susitikimo metu buvo informuota, kad mokyklose tiekiamas vanduo tinkamas vartoti, taip pat prieš savaitę buvo patikrinta Vingio parko lankytojams prieinamo vandens kokybė – dar kartą vanduo bus patikrintas prieš pat Lietuvos moksleivių dainų šventę.
 
Lietuvos moksleivių dainų šventės „Tu mums viena“ renginiai vyks liepos 4-9 d.  Didžiausi iš jų - liepos 6 d. Vingio parke rengiama Dainų diena, liepos 8 d. „Siemens“ arenoje - Šokių diena, liepos 9 d. Kalnų parke - Ansamblių vakaras. Šventėje dalyvaus per 22 tūkst. mokinių ir 500 meno vadovų.
 
Apie Lietuvos moksleivių dainų šventę
 
Lietuvos moksleivių dainų šventė „Tu mums viena“ šiemet džiugins jau 8-ąjį kartą. „Išaugusi“ iš šalies dainų ir šokių švenčių tradicijos kaip savarankiška Lietuvos mokinių dainų šventė periodiškai rengiama nuo 1964 m. Šiandien tai – daugiausia dalyvių pritraukiantis šalies kultūrinis ir edukacinis renginys, kuriam ruošiamasi ne vienerius metus.
 
2003 m. lapkričio 7 d. Estijos, Latvijos ir Lietuvos dainų ir šokių švenčių tradiciją bei simboliką UNESCO pripažino žmonijos žodinio ir nematerialaus kultūros paveldo šedevru, o 2008 m. ši tradicija įrašyta į Reprezentatyvųjį žmonijos nematerialaus kultūros paveldo sąrašą.
 
2007 m. buvo patvirtintas Lietuvos Respublikos Dainų švenčių įstatymas, kuriuo reglamentuojamas dainų švenčių tradicijos išsaugojimas ir tęstinumo palaikymas. Švietimo ir mokslo ministrė A. Pitrėnienė tuo metu priklausė darbo grupei, rengusiai šį įstatymą.

Švietimo ir mokslo ministerijos
Komunikacijos skyrius
E.p.info@smm.lt