Tinklalapio logotipas
Grįžti

Pirmajame Dvynių projekto Makedonijoje valdymo posėdyje aptarti rezultatai
event 2016-06-29 domain Lyderių laikas

Pirmajame Dvynių projekto Makedonijoje valdymo posėdyje aptarti rezultatai

2016 m. birželio 20 d. Skopjė (Makedonija) įvyko pirmasis Europos socialinio fondo agentūros (toliau – ESFA) administruojamo projekto „Švietimo sistemos kokybės užtikrinimo ir kontrolės kokybės stiprinimas“ valdymo komiteto posėdis, kuriame buvo pristatyti ir analizuojami per pirmuosius du projekto įgyvendinimo mėnesius pasiekti rezultatai.

Posėdyje dalyvavo Švietimo ir mokslo ministerijos Švietimo aprūpinimo centro direktoriaus pavaduotoja Rasa Šnipienė, projekto vadovė (Lietuva), Nacionalinio egzaminų centro patarėja Emilija Ugrinovska, projekto vadovė (Makedonija), Europos Sąjungos delegacijos, Finansų, Švietimo ir mokslo ministerijų, Švietimo plėtros biuro Makedonijoje atstovai, Lietuvos ekspertai ir ESFA tarptautinio bendradarbiavimo specialistė Jurgita Bulvičienė.
 
R. Šnipienė pristatė svarbiausius Lietuvos ekspertų atliktus darbus: įvertinta esama Makedonijos mokyklų vadovų mokymo ir veiklos vertinimo, atrankos sistema, išgrynintos mokyklų administravimo komandų stiprybės ir silpnybės, mokymų poreikis, parengtos mokyklų direktorių mokymo ir egzaminavimo rekomendacijos bei pasiūlymai keisti teisės aktus, reguliuojančius direktorių mokymo ir egzaminavimo tvarką.
 
Pirmi du Dvynių projekto darbo mėnesiai įvertinti kaip sėkmingi, įvykdyti visi Lietuvos ir Makedonijos komandų įsipareigojimai, vienbalsiai priimti projekto pataisymai. Sutarta, kad dėl didelio Nacionalinio egzaminų centro darbo krūvio birželio–rugpjūčio mėnesiais, taip pat dėl mokyklų vasaros atostogų projekto veiklos liepos ir rugpjūčio mėnesiais nevyks, ir projekto įgyvendinimo laikotarpis bus pratęstas nuo šešių iki aštuonių mėnesių. Paskutinį projekto valdymo komiteto posėdį planuojama organizuoti lapkričio mėnesį. Projekto pabaiga numatyta 2016 m. gruodį.
 
ŠAC Projektų administravimo skyriaus inf.