Tinklalapio logotipas
Grįžti

Parengtas Sveikatos ir lytiškumo ugdymo bei rengimo šeimai bendrosios programos projektas
event 2016-07-04 domain Švietimo ir mokslo ministerija

Parengtas Sveikatos ir lytiškumo ugdymo bei rengimo šeimai bendrosios programos projektas
Sveikatos ir lytiškumo ugdymo bei rengimo šeimai bendrosios programos projektą rengianti darbo grupė birželio 30 d. baigė savo darbą ir kviečia teikti pastabas ir siūlymus šiam projektui iki šių metų liepos 25 d.  Programos projektą rasite:  http://goo.gl/aWDZnp
 
Dokumento projektą parengė švietimo ir mokslo ministrės patvirtinta darbo grupė, jai vadovavo viceministrė Natalija Istomina.
 
Programos projektas parengtas sujungus Rengimo šeimai ir lytiškumo ugdymo ir Sveikatos ugdymo programas, pagal kurias dabar dirbama mokyklose. Naujos programos paskirtis yra išugdyti įgūdžius, kurie formuotų vertybines nuostatas apie pagarbius tarpusavio santykius, meilę, šeimą, pagarbą žmogaus gyvybei, toleranciją kitoniškumui, ir  tinkamu metu, pagal mokinių amžių, suteikti žinių apie lytiškumo aspektus,  kontraceptikus, požiūrį į save, į savo kūną.
 
Programoje pristatomos tiek lytinės sveikatos temos - tokios kaip šeimos planavimo metodai,  kontraceptinės priemonės, abortas  ir jų poveikis sveikatai, tiek vertybinės nuostatos: sveikatai palankios lytinės elgsenos formavimas, taip pat ankstyvų lytinių santykių ir su jais susijusių problemų, lytinio išnaudojimo ir priekabiavimo, diskriminacijos dėl lyties prevencija.
 
Švietimo ir mokslo ministerijos
Komunikacijos skyrius
Tel. (8 5) 219 1253
El. paštas info@smm.lt