Tinklalapio logotipas
Grįžti

Kodėl vaikai bunka?
event 2016-07-27 domain Švietimo informacinių technologijų centras

Kodėl vaikai bunka?

​Ankstyvasis ugdymas – gana neaiškus žodžių junginys, nes ugdymas, vystymasis visad ankstyvas. Tačiau šis žodžių junginys vis dažniau tampa neatskiriamas nuo šiuolaikinių tėvų supratimo apie vaikus apskritai. Juk dabar jau vaikui nereikia laukti septynerių, kad pradėtų mokytis skaityti – dabar jau 2-3 metų vaikai pradedami to mokyti. Mažylis skaito enciklopedijas, ir tai daro didelį įspūdį, todėl tėvai pradeda vis stipriau forsuoti intelektualinį savo vaikų vystymąsi.

Dabar pirmiesiems ankstyvojo ugdymo „žiedeliamas“ jau 25-eri. Ar jie protingi? O, taip, pakankamai! Tačiau – ar išmintingi?

Su tais pirmaisiais „ankstyvaisiais“ užsiėmė ir tėvai, skubėję lavinti intelektą, ir seneliai, mokėję ramiai prižiūrėti savo mylimus anūkus ir mąsliai, įsigilinę su jais kalbėtis. Taip išėjo, kad tie vaikai pakaitom patyrė tai sustiprintą mokymą, tai ramų namukų statymą vabaliukams. Palyginti su intelekto ir protinių gebėjimų ugdymu, pastaroji veikla atrodė kaip tuščias laiko švaistymas, tačiau dabar, praėjus ketvirčiui amžiaus, būtent tie ramieji epizodai užaugusių vaikų yra matomi kaip jų sėkmės pagrindas.

Daugiau skaitykite čia: