Tinklalapio logotipas
Grįžti

Savarankiškumas: kaip vaikų nenuslopinti savo meile
event 2016-07-28 domain Švietimo informacinių technologijų centras

Savarankiškumas: kaip vaikų nenuslopinti savo meile

Šįkart apie vaikų savarankiškumą pasakosime remdamiesi Montesori metodika, mat savarankiškas vaikas – svarbiausia šios ugdymo krypties užduotis. Čia pedagogai tvirtai tiki, jog vaiko savarankiškumas kasdienybėje ir žaidžiant formuoja jo charakterį bei ateitį. Štai kaip tai vyksta – arba nevyksta.

Vaikas, kuris užgaulioja kitus

Ne vieniems tėvams ir ugdytojams, matyt, teko susidurti su vaikais, kurie tarsi specialiai trukdo kitiems, sugriauna, ką kiti vaikai pastatę, nesilaiko taisyklių, taip ir ieško menkiausios galimybės ką nors sunervinti, netinkamai pasielgti. Tokioje grupės ar klasėje paprastai tvyro įtampa, nes kiti vaikai vengia tokio savo bendraamžio, jo saugosi.

Vienoje grupėje mergaitė Lilijana visiškai nesilaikė jokių taisyklių, įsakinėjo net auklėtojoms. Tačiau paaiškėjo, kad ji neturi svarbiausių šešiamečiui būtinų įgūdžių (mat darželį ji pradėjo lankyti tik likus metams iki mokyklos). Stebėdama Lilijaną auklėtoja pamatė, kad ji visiškai nesavarankiška – tai būtent dėl to ji nuolatos pristoja prie savo bendraamžių (jai neišeina kirpti popieriaus – tada ji bando perkirpti draugės suknelę, neišeina piešti – sugadina kito vaiko piešinį, nemoka pūsti nosies – mėto nosines ir t.t.). Todėl tokį vaiką labai svarbu mokyti naujų, savarankiškumo įgūdžių. Kai vaikas ims labiau pasitikėti savimi, taps ramesnis, ne tiek blaškysis ir trukdys kitiems.

Skaitykite daugiau čia: