Tinklalapio logotipas
Grįžti

Švietimo ir mokslo ministrė aplankė jaunuosius pilotus
event 2016-08-16 domain Švietimo ir mokslo ministerija

Švietimo ir mokslo ministrė aplankė jaunuosius pilotus
Švietimo ir mokslo ministrė Audronė Pitrėnienė antradienio rytą lankėsi Lietuvos Broniaus Oškinio vaikų aviacijos mokykloje Kėdainiuose. Čia šiuo metu vyksta kasmetinis sąskrydis „Sparnuota vasara“, o kitą savaitę jaunųjų pilotų lauks jau 19-asis Broniaus Oškinio taurės čempionatas.
 
„Tai unikali mokykla, suteikianti galimybę vaikams išmokti sklandyti, daugelis valstybių tokios mokyklos neturi. Dalis vaikų, baigusių šią mokyklą, savo gyvenimą susieja su aviacija – maždaug penktadalis jų pasirenka piloto profesiją“, - sako švietimo ir mokslo ministrė A. Pitrėnienė. 
 
Vizito metu ministrė susipažino su mokyklos veikla, pabendravo su jaunaisiais pilotais ir jų mokytojais. Palapinėse gyvenantys vaikai kūreno laužus ir pasakojo ministrei laukiantys gero oro, mat turi laikyti sklandymo egzaminą.
 
Lietuvos Broniaus Oškinio vaikų aviacijos mokykloje mokosi apie 160 vaikų iki 15 metų. Į mokyklą priimami berniukai ir mergaitės, kuriems einamaisiais kalendoriniais metais sukanka 9–11 metų. Ugdymas organizuojamas taip vadinamose eskadrilėse (būreliuose) po pamokų bendrojo lavinimo mokykloje ir atostogų metu.
 
Baigę šią neformaliojo vaikų švietimo mokyklą mokiniai būna išklausę ne mažiau 96 valandų aviacijos teorijos kursą, atlikę ne mažiau 160 skrydžių, geba saugiai pilotuoti ne mažiau dviejų tipų mokyklinius orlaivius.
 
Lietuvos Broniaus Oškinio vaikų aviacijos mokykla yra vienintelė valstybinė ugdymo įstaiga šalyje, teikianti vaikams galimybę įgyti skraidymo aparatų pilotavimo patirtį bei aviacijos teorijos pradmenis. Mokykla plėtoja vaikų pradinį aviacinį švietimą, integruotą į bendrą šalies švietimo sistemą: ugdo vaikų domėjimąsi aviacija, padeda vaikams atskleisti individualias kūrybines galias ir gebėjimus, orientuoja ateities profesinei veiklai.
 
Lietuvos Broniaus Oškinio vaikų aviacijos mokykla veikia daugiau kaip tris dešimtmečius – nuo 1983 metų. 1994 metais steigėjo funkcijas perėmė Švietimo ir mokslo ministerija, mokykla iš rajoninės buvo reorganizuota į respublikinę neformaliojo ugdymo įstaigą.
 
Švietimo ir mokslo ministerijos
Komunikacijos skyrius
El. p. info@smm.lt