Tinklalapio logotipas
Grįžti

Vilniaus licėjaus mokinys Tarptautinėje informatikos olimpiadoje Kazanėje pelnė bronzos medalį
event 2016-08-22 domain Švietimo ir mokslo ministerija

Vilniaus licėjaus mokinys Tarptautinėje informatikos olimpiadoje Kazanėje pelnė bronzos medalį
28-ojoje tarptautinėje informatikos olimpiadoje, rugpjūčio 12–19 dienomis vykusioje Kazanėje (Rusija), Vilniaus licėjaus vienuoliktokas Jonas Pukšta pelnė bronzos medalį (mokytojas – mokytojas Bronius Skūpas). J. Pukšta surinko 303 taškus iš 600 galimų.
 
Komandą lydėjo dr. Jūratė Skūpienė iš Vilniaus universiteto bei Vilniaus universiteto absolventas, dirbantis programinės įrangos inžinieriumi Google Šveicarijoje, Artūras Lapinas. Kartu su komanda vyko ir Vilniaus universiteto profesorė Valentina Dagienė, šiemet olimpiados metu suorganizavusi jau dešimtąją tarptautinę konferenciją, skirtą informatikos mokymui ir informatikai gabių vaikų ugdymui.
 
Pasak komandos vadovės dr. J. Skūpienės, šiemet uždaviniai buvo nelengvi. Ir tendencija tokia, kad uždaviniai vis sunkėja. Jau ne pirmus metus olimpiados organizatoriai sudaro galimybę gyvai internetu stebėti visų dalyvių rezultatus.
 
Šių metų olimpiadoje dalyvavo 308 jaunieji informatikai iš 81 šalies. Absoliučiu olimpiados nugalėtoju tapo Ce Jin iš Kinijos, surinkęs 597 taškus. 
 
Daugiau informacijos apie olimpiadą http://ioi2016.ru/.
 
Parengta pagal Lietuvos mokinių neformaliojo švietimo centro inf.