Tinklalapio logotipas
Grįžti

Ministrė ir projekto „Moksleiviai – į Vyriausybę“ dalyviai sutarė – būtina skirti daugiau dėmesio pedagogo profesijai
event 2016-08-22 domain Švietimo ir mokslo ministerija label_outline Aktualijos

Ministrė ir projekto „Moksleiviai – į Vyriausybę“ dalyviai sutarė – būtina skirti daugiau dėmesio pedagogo profesijai
Visą savaitę Švietimo ir mokslo ministerijoje darbuosis du projekto „Moksleiviai – į Vyriausybę“ dalyviai – Daniel Rogoža iš Šalčininkų rajono ir Gabrielius Zaveckas iš Vilkaviškio rajono. Būsimi pirmakursiai bendraus su ministerijos vadovais ir specialistais, stebės jų kasdienį darbą, teiks savo pasiūlymus ir idėjas.
 
„Abu vaikinai – labai šaunūs ir aktyvūs, tikiu, kad jie gerai atliks jiems patikėtas užduotis, - sakė su projekto dalyviais susitikusi švietimo ir mokslo ministrė Audronė Pitrėnienė. – Švietimo sistema jiems labai svarbi, aptarėme, jų manymu, stipriąsias ir silpnąsias jos puses. Džiaugiuosi, kad jie pastabūs ir regi tas pačias dėmesio ir sprendimų reikalaujančias sritis kaip ir ministerija – pedagogų rengimą, kvalifikacijos tobulinimą, mokytojų darbo prestižo kėlimą.“
 
Šiemet projekto dalyviai kviečiami diskutuoti apie žalingus jaunimo įpročius ir parengti socialinės reklamos koncepciją. Jie taip pat lankysis Lietuvos mokinių neformaliojo švietimo centre, Specialiosios pedagogikos ir psichologijos centre, Nacionaliniame egzaminų centre, dalyvaus metodinėje dienoje „Kiek svarbūs skaitymo ir rašymo gebėjimai mokantis visų dalykų“, jiems bus pristatyta kaupiamojo balo koncepcija.
 
„Tokioje nedidelėje šalyje kaip Lietuva, kurioje nėra didelių naftos ar kitų gamtos išteklių, jaunimas turi būti suvokiamas kaip svarbiausias išteklius ir potencialas, į kurį reikia investuoti. Esu maksimalistas, manau, kad reikia mažiau užsiimti kritika, o daugiau veikti – susitelkti ir spręsti iškylančias problemas“, - per susitikimą su ministerijos vadovybe teigė Šalčininkų r. Eišiškių gimnaziją baigęs D. Rogoža.
 
Vilniaus universitete mediciną nuo šio rudens studijuosiantis vaikinas pasakojo, kad jam mokykla paliko šviesius prisiminimus, tačiau, pasak D. Rogožos, norėtųsi, kad pedagogų rengimui būtų skiriamas didesnis dėmesys, o pati profesija taptų labiau prestižiška.
 
D. Rogožai antrino ir Vilkaviškio rajono Kristijono Donelaičio gimnaziją baigęs Gabrielius Zaveckas. Pasak būsimo Vilniaus universiteto politikos mokslų pirmakursio, būtina, kad keistųsi požiūris į pedagogo darbą. Be to, anot G. Zavecko, mokytojams dėl jų darbo specifikos turėtų būti leidžiama anksčiau išeiti į pensiją. „Mano abu tėvai yra mokytojai: tėvas – geografijos, motina – biologijos. Rajono mokytojams dažnai nesusirenka daug pamokų, todėl važinėja per kelias mokyklas. Tiesa, mano tėvams pasisekė labiau, atstumai tarp mokyklų nėra dideli, dažnai važinėti netenka“, - apie savo kraštą pasakojo kybartiškis.
 
Projektas „Moksleiviai – į Vyriausybę“ šiemet vyksta jau aštuntus metus iš eilės. Dalyviai atrenkami konkurso būdu. Projektas kasmet suburia vis daugiau aktyvių, motyvuotų, visuomeniškų ir pilietiškų jaunuolių. Projektą kasmet organizuoja Lietuvos Respublikos Vyriausybė kartu su Lietuvos moksleivių sąjunga, Nacionaline moksleivių akademija ir Lietuvos mokinių parlamentu.
 
Švietimo ir mokslo ministerijos
Komunikacijos skyrius
El. p. info@smm.lt