Tinklalapio logotipas
Grįžti

Kviečiame dalyvauti apklausoje „100 reikšmingiausių lietuviškų knygų vaikams bei paaugliams“
event 2016-08-23 domain Lituanistų sambūris

Kviečiame dalyvauti apklausoje „100 reikšmingiausių lietuviškų knygų vaikams bei paaugliams“
Rengdamiesi Lietuvos valstybės šimtmečiui Nacionalinės Martyno Mažvydo bibliotekos Vaikų ir jaunimo literatūros departamentas kartu su IBBY Lietuvos skyriumi inicijuoja projektą „100 reikšmingiausių lietuviškų knygų vaikams bei paaugliams“ ir kviečia jame aktyviai dalyvauti skaitančiųjų – bibliotekininkų, pedagogų, tėvų, mokslininkų, apskritai literatūros mylėtojų bendruomenę.

Sąrašas bus sudaromas remiantis skaitančiosios visuomenės ir vaikų literatūros ekspertų balsavimo rezultatais. Balsavimui pateikta 500 knygų, prašoma pažymėti 20–100 knygų, kurios yra įsiminusios kaip meniškos, brandžios, vertingos.

Balsuoti galima iki 2016 m. gruodžio 1 d.

Projekto tikslas – iš ekspertų pasiūlyto sąrašo išrinkti 100 reikšmingiausių knygų vaikams ir parengti anotuotą jų katalogą. Į katalogą turėtų patekti lietuvių autorių sukurtos, taip pat ir lietuvių tautosakos, knygos, kurios suvaidino ypač svarbų vaidmenį vaikų ir paauglių literatūros istorijoje, lemtingai formavo skaitymo įgūdžius, prisidėjo prie išsilavinusių, kultūringų visuomenės narių ugdymo.

Sąraše abėcėlės tvarka nurodomi knygų autoriai, pavadinimai ir leidimo datos.
 
Balsuoti galima čia.