Tinklalapio logotipas
Grįžti

Šiemet Lietuvos pirmoko pasą lydi mažiesiems skirtas edukacinis žaidimas ir mokomieji filmukai
event 2016-08-31 domain Švietimo ir mokslo ministerija

Šiemet Lietuvos pirmoko pasą lydi mažiesiems skirtas edukacinis žaidimas ir mokomieji filmukai

Rugsėjo 1-ąją Švietimo ir mokslo ministerija visiems pirmokams įteiks po dovaną – Lietuvos pirmoko pasą. Simbolinį dokumentą gaus per 30 tūkst. pirmokų. Antrus metus iš eilės pirmokų  šalies mokyklose bus daugiau nei abiturientų (26,8 tūkst.).

Dar 2 tūkst. pasų kaip valstybės dovana šiemet iškeliavo į lietuviškas mokyklas 20 užsienio šalių.

„Pirmoko pasas primena mažiesiems mokinukams, Lietuvos vaikams, kokie jie svarbūs ir laukiami mokykloje. Tai simbolinė dovana ir patraukli ugdymo priemonė, ją galima naudoti per pamokas arba savarankiškai – tiek spausdintą versiją, tiek elektroninius priedus“, - sako švietimo ir mokslo ministrė Audronė Pitrėnienė.

Pirmoko paso tekstą kūrė vaikų rašytoja Urtė Uliūnė, paveikslėlius piešė knygas vaikams iliustruojanti dailininkė Rasa Joni.

Atvertę pirmoko pasą vaikai susitiks su dviem herojais – guvia ir smalsia pirmoke Minte bei žaismingu jos palydovu Moku. Jie pakvies leistis į kelionę po Lietuvą, jos istoriją ir dabartį. Kartu su herojais keliaudami paso puslapiais pirmokai supažins su reikšmingais ir įdomiais Lietuvos istorijos įvykiais, valstybės simboliais, didžiausiais miestais, kalba, kariuomene, mokslo pasiekimais.

Pase pirmokai galės įsiklijuoti savo ir mokyklos nuotrauką, pažymėti svarbiausią informaciją apie save ir mokyklą. Pirmoko pase taip pat pateikiami patarimai, kaip saugiai elgtis gatvėje, bendrauti su draugais ir nepažįstamaisiais, kur skambinti nelaimės atveju.

Pratęsti pažintį su smalsuoliais Minte ir Moku pirmokai galės žaisdami edukacinį žaidimą internete. Žaismingam ir įdomiam pirmokų mokymuisi skirtą žaidimą sudaro 24 interaktyvios užduotys parengtos pagal 6 temas – Aš ir mokykla, Lietuvos istorija, Lietuvos kultūra, Mokslas, Knygos ir Tyrinėjimai.

Mokytojams yra parengtos rekomendacijos, kaip kūrybiškiau pamokose panaudoti pirmoko pase esančią informaciją. Mokytojai taip pat kviečiami pamokų metu naudoti animuotus metodinių priemonių komplekto „Ugdome Lietuvos pilietį“ filmukus. Šias metodines priemones rasti galima Švietimo ir mokslo ministerijos tinklalapyje.

Pirmuosius Lietuvos pirmoko pasus vaikai gavo 2004 m.