Tinklalapio logotipas
Grįžti

Kėdainių rajono mokytojai pasipuošė nacionaliniais kokybės ženkleliais
event 2016-09-06 domain Švietimo aprūpinimo centras

Kėdainių rajono mokytojai pasipuošė nacionaliniais kokybės ženkleliais

Rugpjūčio pabaigoje „Artis Centrum Hotels“ viešbutyje Vilniuje įvyko tarptautinis kontaktinis seminaras „Tautiškumo ir tarptautiškumo dermė ugdyme“. Seminaro tikslas – skatinti Lietuvos mokytojus, gyvenančius Lietuvoje ir už jos ribų, bendradarbiauti kuriant nacionalinius „eTwinning“ projektus ir plėtoti tautiškumo idėją tarptautiškumo kontekste, apdovanoti nacionaliniais kokybės ženkleliais įvertintus mokytojus, vykdžiusius „eTwinning“ projektus 2015–2016 mokslo metais. Į seminarą buvo pakviesti 83 mokytojai, kurių eTwinning projektinė veikla įvertinta kokybės ženkleliais. Džiugu, kad seminare susitikome ir bendravome su  lietuviais mokytojais, dirbančiais ir Lietuvoje, ir lituanistinėse mokyklose Jungtinėje karalystėje, Norvegijoje, Vokietijoje, Airijoje, JAV ir kitose užsienio šalyse.

Švietimo mainų paramos fondo atstovai pasveikino ir nacionaliniais kokybės ženkleliais apdovanojo projektus įgyvendinusius mokytojus. Gausų apdovanotų Kauno apskrities mokytojų būrį sudarė Kėdainių rajono pedagogai. Didelę patirtį projektinėje veikloje turinti Kėdainių lopšelio-darželio „Pasaka“ ikimokyklinio ugdymo auklėtoja Rasa Simonavičienė ne tik pasipuošė kokybės ženkleliu, bet ir pasidalijo gerąja patirtimi. Kokybės ženkleliais apdovanoti net trys Lietuvos sporto universiteto Kėdainių „Aušros“ progimnazijoje vykdyti projektai – kokybės ženkleliai buvo įteikti man, pradinių klasių mokytojai Danguolei Tumėnienei. Sėkmingai į eTwinning veiklą įsijungė ir mūsų progimazijos mokytoja  Ingrida Neliupšienė. Mokytojos Rasa Juknevičienė iš Kėdainių „Ryto“ progimnazijos ir Ingrida Jurevičienė iš Kėdainių specialiosios mokyklos apdovanotos už projektinę veiklą su specialiųjų poreikių mokiniais. Kokybės ženkleliais įvertinta ir mokytojų Vydos Marijos Ramanauskienės iš Surviliškio Vinco Svirskio pagrindinės mokyklos bei Sniežanos Slavinskienės iš Josvainių gimnazijos eTwinning projektinė veikla. Džiaugėsi ir  šiuose projektuose dalyvavę mokiniai – jie apdovanoti nacionaliniais mokinio kokybės ženkleliais savo mokyklose.

Seminare įgijome ne tik patirties, kaip kurti ir planuoti projektus, bet ir praktiškai išbandėme sužaidybinimo metodą ir mobiliesiems įrenginiams skirtas edukacines programėles, taip pat sužinojome darbo elektroninėje erdvėje su mokiniais saugumo taisykles. Seminaro rezultatas pranoko lūkesčius. Buvo sukurta ir užregistruota net 18 projektų.

Dr. Kenas Robinsonas yra pasakęs, kad dažniausiai šauniai mokytis pavyksta grupėse. Projektinė eTwinning veikla – tai ugdymas(is) kitaip.  Čia mokytojai, laisvai taikydami darbo metodus bei veiklas, auga kartu su savo mokiniais.