Tinklalapio logotipas
Grįžti

Sėkmės pasiekusių vaikų tėvai – kokie bruožai juos vienija?
event 2016-09-27 domain Švietimo informacinių technologijų centras

Sėkmės pasiekusių vaikų tėvai – kokie bruožai juos vienija?

​Geri tėvai nori, kad jų vaikai neįklimptų į bėdą, kad jiems gerai sektųsi mokykloje ir kad suaugę jie darytų šaunius dalykus.

Ir nors nėra nustatyto recepto, kaip užauginti sėkmingus vaikus, psichologiniai tyrimai nurodė nemažai faktorių, lemiančių sėkmę. Nenuostabu, kad didžioji dauguma jų priklauso nuo tėvų. Štai ką sėkmingų vaikų tėvai turi bendro, rašoma businessinsider.com:

Jie spaudžia savo vaikus atlikti namų ruošos darbus

 „Jei vaikai nesusiplauna savo lėkščių, vadinasi, kažkas tai daro už juos“, – „TED Talks Live“ renginio metu sakė Julie Lythcott-Haims, buvusi Stanfordo universiteto pirmakursių dekanė ir knygos „How to Raise an Adult“ autorė.

 „Taip jie ne tik atleidžiami nuo darbo, tačiau ir neišmoksta, kad darbas privalo būti padarytas, ir kad kiekvienas iš mūsų privalome prisidėti prie šeimos ir visuomenės gerovės“, – sakė moteris.

J.Lythcott-Haims tiki, kad vaikai, kurie augdami atlikdavo namų ruošos darbus, tampa darbuotojais, puikiai bendradarbiaujančiais su savo kolegomis. Jie taip pat yra labiau empatiški, kadangi iš savo patirties žino, kas tai yra sunkumai bei pastangos, ir geba savarankiškai apsiimti atlikti užduotis.

Savo nuomonę ji grindžia „Harvard Grant Study“ ilgiausiu kada nors atliktu nenutrūkstamu tyrimu. „Versdami juos atlikti namų ruošos darbus – išnešti šiukšles, išsiskalbti savo rūbus – mokote juos suprasti, kad aš turiu atlikti gyvenimo darbus, jei noriu būti gyvenimo dalimi“, – teigi ji „Tech Insider“.

Jie moko savo vaikus socialinių įgūdžių

Skaitykite daugiau čia: