Tinklalapio logotipas
Grįžti

Pranciškonų gimnazijoje atidaryta „Užsienio kalbų laboratorija“
event 2016-09-28 domain Švietimo informacinių technologijų centras

Pranciškonų gimnazijoje atidaryta „Užsienio kalbų laboratorija“

Spalio 26-ąją, minint Tarptautinę kalbų dieną, Kretingos Pranciškonų gimnazijoje atidaryta moderni klasė – „užsienio kalbų laboratorija“. „Kadangi mokėti užsienio kalbų tampa vis svarbiau, sudarėme galimybę mokytojams ir moksleiviams lavinti užsienio kalbų įgūdžius neįprastu būdu, pasitelkiant šiuolaikines technologijas“, – džiaugiasi mokyklos direktorius brolis Alvydas Virbalis OFM. Atidaryme dalyvavo ir Mažesniųjų brolių ordino Lietuvos Šv. Kazimiero provincijos ministras br. Algirdas Malakauskis OFM.

Kalbų laboratorijoje kiekvienas mokinys turi savo kompiuterį, kuriame įdiegta speciali programinė įranga, leidžianti efektyviau gilinti užsienio kalbos žinias. Pasak mokyklos direktoriaus, programinė įranga leidžia vienu metu visiems mokiniams lavinti kalbėjimo įgūdžius: „Įprastoje klasėje mokytojas ir visi mokiniai klausosi, kaip monologu kalba vienas moksleivis arba kaip kalbasi mokinių pora. Kalbų laboratorijoje mokiniai sudaro poras ir, naudodamiesi ausinėmis, mikrofonu bei internetu, gali kalbėti visi vienu metu, ­– aiškina direktorius pranciškonas Alvydas Virbalis OFM. – Be to, monologas arba dialogas yra įrašomi, todėl vėliau mokinys gali perklausyti rezultatą ir mokytis iš klaidų. Pokalbių įrašus perklauso ir mokytojas, duodantis patarimų ir pastabų.“
 
Programa taip pat leidžia atlikti testus, lavinti skaitymo įgūdžius, suteikia mokytojams galimybę dėstyti pamoką pasitelkiant vaizdinę medžiagą. Visi mokinio rezultatai yra fiksuojami sistemoje, todėl jis gali stebėti savo pažangą. 
 
Šiuo metu užsienio kalbų laboratorijoje pirmiausia bus mokomasi anglų kalbos, o vėliau prisidės ir prancūzų bei rusų kalbos. Mokymasis kalbų laboratorijoje bus įtrauktas į įprastą gimnazistų pamokų tvarkaraštį, o penktokai turės vieną papildomą pamoką per savaitę. 
 
MBO Lietuvos Šv. Kazimiero provincijos informacija